RESULTAT
Julklappsjakten 2021-12-04/05
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2021-12-05
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
M Höjd
5 dec 
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK207    pb   

138145151156161165169172175178181184187190193196200207210
R.Jacobsson--------oo-o-o-ooxoxxx


M Tresteg
5 dec 
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-7712,06       
Klaus Præst Jaque92DENAalborg Atletik11,60       

1 2 3 4 5 6 
G.Espensen11,4711,9111,6912,0611,75X
K.Jaque11,1211,5211,2611,08X11,60


P17 400m
Finalheat 15 dec 
Elias Ramhult05SWEIK Ymer53.682       
Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad55.833       
Jacob Carlsson05SWEIFK Helsingborg60.195       

Finalheat 25 dec 
Isak Gamst05SWEIFK Lund51.741       
Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad57.804       
Vifast Berglund05SWETranås AIF64.856       


P17 Häck 60m91,4 cm
Final5 dec 
Theodor Johner05SWELerum Friidrott 8.56       
Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad 9.57       
Vifast Berglund05SWETranås AIF 9.73       


P17 Höjd
5 dec 
Isak Gamst05SWEIFK Lund178    pb   
Oscar Schölin05SWEMölndals AIK172       
Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad169    pb   
Elias Johansson05SWEUllevi FK165    pb   

138145151156161165169172175178181
E.Johansson-ooxooxoxxx
O.Schölin--ooxooooxxx
I.Gamst--oo-o-o-o-
E.Håkansson--ooxoxoxoxxx


P17 Tresteg
5 dec 
Melker Svanberg05SWEIF Kville12,46       
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott11,06    pb   

1 2 3 4 5 6 
M.Svanberg12,4612,4612,3411,43--
V.Nielsen10,6710,8310,94X-11,06


P16 400m
Finalheat 15 dec 
Leo Bergman06SWEHälle IF52.881    pb   
Sigge Bergentz06SWEKFUM Örebro53.852    sb   
Konrad Katsler06SWEMalmö AI57.376    sb   
Lukas Tallefors06SWEIFK Växjöej start-       

Finalheat 25 dec 
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö58.588       
Ebbe Dahlenborg06SWEVarbergs GIF59.9710       
Jacob Rosberg06SWEIFK Helsingborg60.2511       

Finalheat 35 dec 
Gösta Berglund06SWETranås AIF56.494       
Albin Björk06SWEMölndals AIK59.319       
Erik Toll06SWEIFK Göteborg63.3612       

Finalheat 45 dec 
Albin Edin06SWEIFK Göteborg56.113       
Isak Bergström06SWEIFK Växjö57.145       
David Eriksson06SWEIFK Helsingborg58.387       


P16 Häck 60m91,4 cm
Försök heat 15 dec 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 8.63q       
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg 8.76q       
Gustav Ågårdh06SWEIFK Lund10.12q       
Lukas Tallefors06SWEIFK Växjö10.65        

Försök heat 25 dec 
Albin Örnborg06SWEIFK Göteborg 9.28q       
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 9.35q       
Ebbe Dahlenborg06SWEVarbergs GIF 9.85q       
Gösta Berglund06SWETranås AIF10.09q       
David Eriksson06SWEIFK Helsingborg10.29q       

Final5 dec 
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg 8.59    sb   
Albin Örnborg06SWEIFK Göteborg 9.23    sb   
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 9.39       
Gösta Berglund06SWETranås AIF 9.67    sb   
Ebbe Dahlenborg06SWEVarbergs GIF 9.84    sb   
David Eriksson06SWEIFK Helsingborg10.09    sb   
Gustav Ågårdh06SWEIFK Lundej start       
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborgej start       


P16 Höjd
5 dec 
Daniel Pedersen06DENRanders Atletik190    pb   
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg181    pb   
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg178    pb   
Ebbe Dahlenborg06SWEVarbergs GIF172    pb   
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg172    pb   
Erik Toll06SWEIFK Göteborg172    pb   
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö165    pb   
Elias Löndahl06SWEIFK Lund165       
Albin Sjöh06SWEIFK Helsingborg156       
10 Melvin Preihs06SWEIFK Lund151       
10 Gustav Ågårdh06SWEIFK Lund151       

138145151156161165169172175178181184187190193
G.Ågårdhoooxxx
D.Pedersen------oooxoooxooxxx
E.Toll--oooooxoxxx
E.Dahlenborg---ooxoxooxx-
E.Löndahl-oooooxxx
Z.Jellum Ling-ooooooxoxxx
A.Sjöh-xooxxoxxx
M.Preihsoooxxx
A.Greszkiewicz----oooxxoxxoxxoxxx
L.Rosén---ooooooooxxx
V.Bergström-oooooxxx


P16 Tresteg
5 dec 
Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg12,95    pb   
Viktor Vartia06SWEIFK Helsingborg12,38    pb   
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg12,02       
Albin Sjöh06SWEIFK Helsingborg11,87    pb   
Elias Löndahl06SWEIFK Lund11,67       
Jonathan S. Møller06DENRanders Atletik11,41       
Markus Dufresne06DENRanders Atletik11,11       
Melvin Preihs06SWEIFK Lund10,91       
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö10,38    pb   
10 David Jendeby06SWESävedalens AIK10,34       
11 Isak Bergström06SWEIFK Växjö10,12    pb   

1 2 3 4 5 6 
A.Sjöh11,4511,3511,8711,4011,38X
M.Dufresne11,03X11,11---
E.LöndahlX11,2411,3511,6211,67X
I.Bergström8,509,7910,12---
J.Møller10,9811,23X11,1511,1811,41
V.Bergström10,3810,2910,04---
K.EnemanX12,09X12,4411,6312,95
D.Jendeby10,3410,14X---
V.Vartia11,8511,9011,6111,8611,9012,38
M.Preihs10,7510,9110,6210,7410,6410,83
A.GreszkiewiczXX12,0211,6811,9110,98


P15 200m
Finalheat 15 dec 
Ivano Bevanda07SWEEslövs AI23.191    JK-rekpb   
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK24.643    pb   
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL24.914       
Eskil Ekström07SWETrollhättan FIK25.456       

Finalheat 25 dec 
Edvin Persson07SWEHögby IF24.402    pb   
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden25.125    pb   
William Svensson07SWESävedalens AIK25.677       
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg26.1512    pb   

Finalheat 35 dec 
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF25.8711    pb   
Elias Eliasson07SWEMölndals AIK26.3814    pb   
Oskar Andersson07SWEMölndals AIK26.6815       
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg27.5421       

Finalheat 45 dec 
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden26.3413    pb   
Casper Nilsson Holmgren07SWEIFK Växjö27.5020    pb   
Nils Johner07SWELerum Friidrott27.5822    pb   
Tage Sköld07SWEMölndals AIK27.8824    pb   

Finalheat 55 dec 
Måns Eklund07SWEIFK Göteborg27.1416    pb   
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK27.4319    pb   
Gustav Johansson07SWEIFK Växjö27.8823    pb   
Anton Grentzelius07SWEStenungsunds FI28.2925    pb   

Finalheat 65 dec 
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg25.728       
Noah Tholson07SWEIFK Göteborg27.3318       
Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-7728.3626       
Erik Blomgren07SWEFIK Färjestaden29.3727       

Finalheat 75 dec 
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund25.809       
Hugo Persson07SWEMölndals AIK25.8410       
Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-7727.2417       


P15 Häck 60m83,8 cm
Försök heat 15 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 8.64q       
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 8.79q    pb   
Viktor Holm07SWETurebergs FK 9.32q       
Anton Grentzelius07SWEStenungsunds FI10.27        
Isak Thörn07SWESävedalens AIK10.56     pb   
Casper Nilsson Holmgren07SWEIFK Växjö10.71        
Gustav Johansson07SWEIFK Växjö11.08        

Försök heat 25 dec 
David Blixt07SWEMölndals AIK 8.72q    pb   
Edvin Persson07SWEHögby IF 9.09q       
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg 9.71q       
Ove Hagström07SWEÖrgryte IS 9.89q       
Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö10.19q       
Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-7711.04        
Oliver Braunias07SWEIFK Växjöbröt        

Final5 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 8.63    sb   
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 8.63    pb   
David Blixt07SWEMölndals AIK 8.73       
Edvin Persson07SWEHögby IF 8.88    sb   
Viktor Holm07SWETurebergs FK 9.34       
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg 9.49    sb   
Ove Hagström07SWEÖrgryte IS 9.82    sb   
Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö10.31       


P15 Höjd
5 dec 
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS181    pb   
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden181    pb   
Svante Svensson07SWESävedalens AIK175    pb   
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK169       
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund166    pb   
Loke Nilsson07SWEÖrgryte IS163    pb   
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg163    pb   
Malte Svensson07SWESävedalens AIK163    pb   
William Svensson07SWESävedalens AIK160    pb   
10 Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK156       
11 Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö145    pb   
12 Ove Hagström07SWEÖrgryte IS145       

130138145151156160163166169171173175177179181183
O.Ekström--ooooooxxoxxx
W.Svensson--oxooxxoxxx
L.Nilsson-ooooxooxxx
D.Otterdahl----ooooxoooooooxxx
E.Wetterberg--oooxoxxoxoxxx
O.Hagström-oxoxxx
O.Ejderstedt---ooooooooooxooxxx
H.Sjöstenoooxxx
T.Hjortbäcko0ooxxx
S.Svensson---o0ooooxoxxoxoxxx
M.Svensson-oooxoxoxxoxxx
R.Arnell---o-oxoxxx


P15 Tresteg
5 dec 
Edvin Persson07SWEHögby IF12,93    pb   
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK11,63    pb   
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden11,54       
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL11,50       
Erik Håkansson07SWETurebergs FK11,32       
William Svensson07SWESävedalens AIK11,05    pb   
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg10,94    pb   
Malte Svensson07SWESävedalens AIK9,87       
Sebastian Kjellberg07SWEIF RigorX       

1 2 3 4 5 6 
T.Björk Schwabe10,4010,5310,8010,66-10,94
E.Persson12,2112,1512,3512,3112,9312,86
W.SvenssonX10,68XX10,6811,05
M.Fjeld11,1811,4311,3711,48-11,50
M.Svensson9,559,879,36X9,28-
S.KjellbergXXX---
A.Danerud10,61X11,0810,8711,2711,63
E.Petersson10,9611,2511,1510,6611,3211,54
E.HåkanssonX10,97X11,08X11,32


P14 1000m
Final5 dec 
Simon Rydén08SWEIF Kville 3:10.80       
Linus Framme08SWEHälle IF 3:15.90       
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 3:16.73       
Hubert Amberntsson08SWEMölndals AIK 3:18.03       
Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik 3:18.35       
Victor Falk08SWEIFK Göteborg 3:34.39       
Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö 3:41.25       
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö 3:47.07       

Final5 dec 


P14 Häck 60m83,8 cm
Final5 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 8.91    pb   
Nils Amundin08SWESävedalens AIK 9.19    pb   
Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg 9.69    pb   
Fritz Theander08SWEVarbergs GIF10.18       
Johannes Aspman08SWEIF Kville10.32       
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö10.95       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF11.78       


P14 Höjd
5 dec 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK173    pb   
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04171    pb   
Nils Amundin08SWESävedalens AIK167    pb   
Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg163    pb   
Fritz Theander08SWEVarbergs GIF159    pb   
Jonathan Thorin08SWEIstrums SK153    pb   
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö146       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF141    pb   
Oscar Rosenberg08SWEIFK Växjö141    pb   
10 Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö135       
11 Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik128       

120128135141146150153156159161163165167169171173175
M.Nikoukaroxoxxx
T.Rogö-----o-oooooooxxoxxx
S.Siering----ooooxoooxxx
O.Rosenbergoooxxoxxx
L.Salberg---oxxx
A.Fagerbergooxooxoxxx
N.Amundin------ooxoooxooxxx
M.Hyltstenoooxxx
E.Nilsson Struck-----o-oooooooxxooxxx
J.Thorin--ooooxoxxx
F.Theander----ooooxoxxx


P14 Tresteg
5 dec 
Uno Stål08SWEKA 2 IF11,77       
Fritz Theander08SWEVarbergs GIF10,48       
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö10,28       
Hubert Amberntsson08SWEMölndals AIK10,18       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF9,60       
Erik Borg08SWESävedalens AIK8,99       
Viggo Sjöström08SWESävedalens AIK8,23       

1 2 3 4 5 6 
F.TheanderXXXXX10,48
E.Borg8,688,48X8,238,328,99
H.Amberntsson10,189,519,799,8510,07-
L.Salberg9,349,459,399,609,459,57
V.Sjöström8,23XXXXX
U.StålXX10,9311,6011,7711,51
E.Karlsson9,449,139,5310,1010,1410,28


P13 800m
Final5 dec 
Wille Hedström09SWESävedalens AIK 2:25.01    pb   
Joar Andersson09SWEIFK Växjö 2:25.28    pb   
Rayan Siguerdjidjene09SWEÖrgryte IS 2:35.25       
Allan Hörbeck09SWEIFK Göteborg 2:35.44       
Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö 2:35.84       
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden 2:42.19       
Ludvig Engbom09SWEIFK Göteborg 2:58.90       


P13 Häck 60m76,2 cm
Final5 dec 
Wille Hedström09SWESävedalens AIK10.73    pb   
Herman Ryding09SWEIFK Göteborg10.86       
Karl Fredberg09SWEÖrgryte IS11.25       
César Skoglund09SWEUllevi FK11.33       
Jon Celind09SWESävedalens AIK11.84    pb   
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg12.23       


P13 Höjd
5 dec 
Vincent Åberg09SWEUllevi FK157       
Melvin Ewoldt09SWEIFK Halmstad149       
Max Johansson09SWEUllevi FK146    pb   
Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-77142       
Herman Ryding09SWEIFK Göteborg137       
Edvin Andersson09SWELidköpings IS131       

116124131137142146149152155157159161
M.Johansson-oxooxoxxoxxx
V.Åberg--ooooxoo-o-xxx
E.Anderssonooxoxxx
L.Nicholsonoooxoxxoxxx
M.Ewoldt--oooxoxoxxx
H.Ryding--ooxxx


P13 Trestegzon
5 dec 
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg9,62    pb   
Edvin Andersson09SWELidköpings IS8,85       
Albert Krejberg09DENSilkeborg AK-778,65       
Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö8,14    pb   

1 2 3 4 5 6 
L.Bernhardsson7,988,118,14X8,128,12
A.Krejberg8,228,458,478,478,65X
E.Andersson8,578,73X8,858,538,43
A.Thorkéll9,55--9,62-8,75


P12 800m
Final5 dec 
Silas Andersson10SWEFalkenbergs IK 2:27.43       
Olof Karlsson10SWEMölndals AIK 2:47.33       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö 2:47.35       
Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg 2:47.36       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg 2:48.69       
Oscar Wärn10SWELerum Friidrott 2:50.20       
Måns Berggren10SWEIFK Göteborg 2:55.11       
Karl Rangmar10SWEMölndals AIK 3:04.66       
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö 3:26.36       
Jonathan Åberg10SWEIFK Växjöbröt       
Tiger Odéhn10SWEYstads IFej start       


P12 Häck 60m76,2 cm
Final5 dec 
Svante Fernström10SWEMölndals AIK10.57    pb   
Silas Andersson10SWEFalkenbergs IK11.12    pb   
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg11.89    pb   
Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö12.34       
Espen Robinson10SWEMölndals AIK12.65       
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö12.76       
Isak Eftring10SWESävedalens AIK12.98    pb   
Tiger Odéhn10SWEYstads IF13.95       


P12 Höjd
5 dec 
Svante Fernström10SWEMölndals AIK145    pb   
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö143       
Espen Robinson10SWEMölndals AIK140    pb   
Silas Andersson10SWEFalkenbergs IK140    pb   
Elliot Olsson10SWEÖrgryte IS140       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö137       
Alfred Björkenor10SWEIFK Göteborg133    pb   
Isak Eftring10SWESävedalens AIK133    pb   
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg133    pb   
10 Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö128       
11 Olof Karlsson10SWEMölndals AIK128       
12 Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg128    pb   
13 Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK123    pb   
14 Hugo Samuelsson Sandgren10SWEÖrgryte IS123    pb   
15 Magne Schnoor10DENSilkeborg AK-77123       
16 Jesper Kjestrup Jørgensen10DENSilkeborg AK-77110       
17 Hans Viktor Eskildsen10DENSilkeborg AK-77102       
Asger Kristensen10DENSilkeborg AK-77X       
Lucas Lindberg10DENSilkeborg AK-77X       

102110117123128133137140143145147149
I.Eftring-ooooxoxxx
L.Lindbergxxx
G.Waborg-ooxxoxxoxxx
I.Dittmer Macduff-oooxxx
S.Andersson-oooooxooxxx
L.Cederfalkoooooxxoxxx
H.Samuelsson Sandoooxoxxx
E.Robinson--ooooxooxxx
O.Karlsson-oooxoxxx
J.Åberg--oooxxx
S.Fernström--ooooxooxooxxx
O.Folkesson--oooxxoooxxoxxx
A.Björkenor-oooooxxx
M.Schnoorooxoxoxxx
E.Olsson-ooxooxoxxoxxoxxx
E.Burman--oooooxxx
J.Kjestrup Jørgenooxxx
A.Kristensenxxx
H.Eskildsenoxxx


P12 Trestegzon
5 dec 
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK8,99       
Elliot Olsson10SWEÖrgryte IS8,95       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg8,92    pb   
Edvin Burman10SWEIFK Växjö8,83       
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö8,59       
Hjalmar Hjort10SWEIFK Göteborg7,77       
Isak Eftring10SWESävedalens AIK7,73       
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö7,37       

1 2 3 4 5 6 
H.Hjort7,777,597,747,48
A.Uddenberg7,377,226,696,93
I.Dittmer Macduff8,808,778,938,99
O.FolkessonX8,088,388,59
E.Burman8,838,708,60X
M.Rongård Juhnke8,538,758,928,85
E.Olsson8,658,04X8,95
I.Eftring7,637,427,577,73


P11 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

P11 TrestegzonResultatet publiceras inte på Internet.

P10 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

K 60m
Final5 dec 
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK 8.31       
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad 8.42       
Linn Ejnarsson04SWELaholm IF 8.72       
Johanna Boström84SWELaholm IF 8.90       
Sirin Ilknur03SWEUllevi FK 9.10       
Felicia van der Poel01SWEStenungsunds FI 9.27       


K Längd
5 dec 
Nora Jolbäck04SWEUllevi FK5,15       
Elin Pettersson03SWEUllevi FK4,98       
Linn Ejnarsson04SWELaholm IF4,70       
Felicia van der Poel01SWEStenungsunds FI3,89       

1 2 3 4 5 6 
L.Ejnarsson4,704,604,684,624,354,38
F.van der Poel3,873,723,893,633,483,54
E.Pettersson4,984,77----
N.Jolbäck5,154,995,084,955,105,13


K Kula4.0 kg
5 dec 
Nathalie Zappala00SWEUllevi FK12,44    pb   
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott12,10       
Ebba Toorell03SWEUllevi FK11,06       
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad8,95       
Liv T Selmer04DENSilkeborg AK-777,37       
Olivia Vilstrup04DENSilkeborg AK-777,08       

1 2 3 4 5 6 
E.Toorell9,8710,51X11,0610,35X
L.Selmer7,37-----
O.Vilstrup7,08-----
N.ZappalaXXX12,4412,43X
E.WållgrenX12,0611,3812,1011,70X
L.Åkerman8,058,958,63XX8,79


F17 60m
Försök heat 15 dec 
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK 8.15q       
Kellie Tran05SWEIK Ymer 8.20q    pb   
Klara Håkansson05SWEIK Orient 8.64q       
Ebba Alson05SWEIFK Lund 8.91q       
Helena Celik05SWEUllevi FK 8.99     pb   
Elsa Lunneryd05SWETrollhättan FIK 9.30     pb   
Siri Ingvarsson05SWEIFK HelsingborgDQ         tjuvstart

Försök heat 25 dec 
Ellen Schoug05SWEIK Orient 8.24q    pb   
Cèline Stjernfelt05SWEIFK Helsingborg 8.42q       
Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-77 8.56q       
Ebba Bengtsson05SWELaholm IF 8.93q       
Corinne Danielsson05SWEUllevi FK 8.99        
Erica Larsson05SWELaholm IF 9.01     pb   

Final5 dec 
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK 8.18       
Ellen Schoug05SWEIK Orient 8.24    pb   
Kellie Tran05SWEIK Ymer 8.27       
Cèline Stjernfelt05SWEIFK Helsingborg 8.44       
Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-77 8.60       
Klara Håkansson05SWEIK Orient 8.66       
Ebba Alson05SWEIFK Lund 9.05       
Ebba Bengtsson05SWELaholm IFej start       


F17 Stav
5 dec 
Elin Jansson05SWELerum Friidrott280       
Ebba Alson05SWEIFK Lund240       

220230240250270280290
E.Alsonoooxxx
E.Jansson----xooxxx


F17 Längd
5 dec 
Kellie Tran05SWEIK Ymer5,02       
Leia Holm05SWELerum Friidrott4,71    pb   
Tilda Eriksson05SWEIK Sisu4,66    pb   
Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-774,63       
Jeriel Kabongo05SWEUllevi FK4,58       
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott4,57    pb   
Klara Håkansson05SWEIK Orient4,56       
Malva Axén05SWEMotala AIF4,40       
Cèline Stjernfelt05SWEIFK Helsingborg4,19       
10 Filippa Couture05SWEUllevi FK4,17       
11 Corinne Danielsson05SWEUllevi FK4,16    pb   
12 Erica Larsson05SWELaholm IF4,04    pb   
13 Isabella Lind05SWEIFK Helsingborg3,94       
14 Engla Strand05SWEIFK Helsingborg3,83       
15 Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott2,95       

1 2 3 4 5 6 
F.Couture3,014,154,17
C.Stjernfelt3,583,894,19
M.Axén4,374,354,40---
J.Holmesson2,951,712,07
L.Holm4,71X4,692,234,56X
K.TranX5,024,934,90XX
I.LindX3,943,70
K.Håkansson4,244,214,564,434,40X
T.ErikssonXX4,294,664,524,64
E.Larsson3,673,864,04
E.Strand3,833,63X
C.Danielsson4,164,094,05
C.Jensen4,614,364,474,504,604,63
A.Bengtsson4,382,874,474,404,454,57
J.Kabongo4,414,494,404,204,584,13


F17 Kula3.0 kg
5 dec 
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott10,88       
Malva Axén05SWEMotala AIF10,73       
Ebba Bengtsson05SWELaholm IF10,12    pb   
Ebba Halling05SWEÖrgryte IS9,68       
Matilde Fogh05DENRanders Atletik8,15       
Beatrice Pettersson05SWEMölndals AIKX       

1 2 3 4 5 6 
M.Axén9,8010,6710,73XX-
J.Holmesson9,629,889,3810,8810,72X
B.PetterssonXXXXXX
E.Halling9,569,479,529,519,239,68
M.Fogh8,15XX---
E.Bengtsson9,218,849,4010,1210,109,90


F16 60m
Försök heat 15 dec 
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik 8.33q    pb   
Elin Lövenklev06SWEVarbergs GIF 8.52q       
Elin Thor06SWEIFK Helsingborg 8.62q       
Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK 8.63q    pb   
Sabina Kern06SWEBrattås CK 8.79        
Cecilie Engel Westphall06DENSilkeborg AK-77 9.33        
Laura Fisker Koch06DENSilkeborg AK-7710.63        

Försök heat 25 dec 
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik 7.96q    pb   
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg 8.32q       
Linnéa Odéhn06SWEMalmö AI 8.58q       
Alma Cullberg06SWEIF Kville 9.20     pb   
Naya Garcia06DENSilkeborg AK-77 9.34        
Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK 9.40     pb   

Försök heat 35 dec 
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg 8.49q    pb   
Elina Brantvall06SWEMalmö AI 8.50q       
Ebba Holgersson06SWEIFK Lund 8.54q    pb   
Inessa Hansen06SWEIFK Lund 8.56q       
Elsa Heyden06SWEUllevi FK 8.66q    pb   
Agnes Sörestad06SWEMotala AIF 9.27        
Adriana Thorhauge06DENSilkeborg AK-7710.02        

Försök heat 45 dec 
Ida Kristiansson06SWEIF Göta Karlstad 8.43q       
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö 8.43q    pb   
Moa Knutsson06SWEIFK Halmstad 8.50q       
Sigrid Carlsson06SWEMölndals AIK 8.70q    pb   
Maya K Nicholson06DENSilkeborg AK-77 8.89        
Stina Lindblad06SWELaholm IF 9.04     pb   
Hanna Schälin06SWEKongahälla AIK 9.20        

Final A5 dec 
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik 7.95    pb   
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik 8.31    pb   
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg 8.34       
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö 8.42    pb   
Ida Kristiansson06SWEIF Göta Karlstad 8.46       
Elina Brantvall06SWEMalmö AI 8.50    sb   
Moa Knutsson06SWEIFK Halmstad 8.51       
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg 8.59       

Final B5 dec 
Elin Lövenklev06SWEVarbergs GIF 8.52       
Inessa Hansen06SWEIFK Lund 8.60       
Ebba Holgersson06SWEIFK Lund 8.61       
Linnéa Odéhn06SWEMalmö AI 8.61       
Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK 8.66       
Elin Thor06SWEIFK Helsingborg 8.67       
Sigrid Carlsson06SWEMölndals AIK 8.77       
Elsa Heyden06SWEUllevi FKej start       


F16 Stav
5 dec 
Klara T. Bjerregaard06DENRanders Atletik330       
Ella Holmberg06SWELerum Friidrott270    pb   
Isabella Scherwin06DENRanders Atletik260       
Elenor Hesselgren06SWEIF Kville210    pb   

180190200210220240250260270280290310330350
E.Holmberg-----ooxooxxx
K.Bjerregaard----------ooxoxxx
I.Scherwin-----oooxxx
E.Hesselgrenoooxxoxxx


F16 Längd
5 dec 
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg5,54       
Lovisa Nilsson06SWEIFK Helsingborg5,30    pb   
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik5,08       
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik4,93       
Sara Barndik06SWELidköpings IS4,82    pb   
Frida Andersson06SWEIFK Helsingborg4,80    pb   
Victory Ezennaya06SWEIFK Göteborg4,74       
Stella Önander06SWEKFUM Örebro4,72    pb   
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg4,58       
10 Ebba Holgersson06SWEIFK Lund4,57    pb   
11 Smilla Arkdal Ranebro06SWEIF Rigor4,49       
12 Moa Knutsson06SWEIFK Halmstad4,49    sb   
13 Sabina Kern06SWEBrattås CK4,48       
14 Elina Brantvall06SWEMalmö AI4,36       
15 Maya K Nicholson06DENSilkeborg AK-774,35       
16 Annie Sjösten06SWESävedalens AIK4,32       
17 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK4,31       
18 Tilde Persson06SWEIFK Växjö4,31       
19 Asta Hägglund06SWEIFK Lund4,28    pb   
20 Agnes Sörestad06SWEMotala AIF4,28       
21 Cecilie Engel Westphall06DENSilkeborg AK-774,23       
22 Elsa Heyden06SWEUllevi FK4,23       
23 Elin Thor06SWEIFK Helsingborg4,07       
24 Linnea Johansson06SWEVarbergs GIF4,00       
25 Rebecca Ekman06SWEIFK Trelleborg3,94       
26 Alva Jeppsson06SWEIFK Lund3,89       
27 Inessa Hansen06SWEIFK Lund3,80       
28 Stina Lindblad06SWELaholm IF3,77    pb   
29 Hanna Schälin06SWEKongahälla AIK3,65    pb   
30 Sabrina El Khattabi06SWEIFK Helsingborg3,64    pb   
31 Alma Cullberg06SWEIF Kville3,53    pb   
32 Naya Garcia06DENSilkeborg AK-773,52       

1 2 3 4 5 6 
E.Heyden4,23XX
M.Nicholson2,994,114,35
L.Nilsson4,734,715,30X5,04X
A.Sörestad4,284,003,85
F.Andersson4,634,524,804,67X4,68
V.Ezennaya4,714,614,344,724,614,74
A.Hägglund3,734,284,07
F.Vestergaard4,864,93X4,73XX
A.Cullberg3,483,413,53
A.Jeppsson3,713,833,89
A.Thorkéll5,312,625,025,045,545,35
N.Garcia3,403,523,21
E.Holgersson4,574,554,38
E.Brantvall3,944,364,28
S.Barndik4,754,823,21X2,672,59
S.ÖnanderX4,654,574,67X4,72
H.Schälin3,653,45-
A.Sjösten4,184,324,07
R.EkmanX3,942,48
I.Hansen3,80X2,60
S.Nielsen4,71X4,784,775,08X
S.Arkdal Ranebro4,494,434,42
A.Thunberg4,58XX
M.Knutsson4,494,334,27
E.Gianneschi4,234,314,27
S.Kern4,414,484,48
T.Persson4,044,313,92
L.Johansson4,00X3,85
E.Thor4,024,073,87
C.Westphall4,154,234,10
S.El Khattabi3,453,64X
S.Lindblad3,593,683,77


F16 Kula3.0 kg
5 dec 
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg12,70       
Anna Askencrantz06SWEIFK Växjö12,00    pb   
Kristine S. Bitsch06DENRanders Atletik11,70       
Molly Klingener06SWELerum Friidrott10,42       
Tilia Olsson06SWEBokenäs IF9,42    pb   
Sara Andersson06SWEIFK Helsingborg9,39       
Ria Nylanders06DENRanders Atletik9,14    pb   
Moa Knutsson06SWEIFK Halmstad8,17       
Stella Önander06SWEKFUM Örebro8,16       
10 Moa Persson06SWEKongahälla AIK8,06       
11 Asta Hägglund06SWEIFK Lund7,86    pb   
12 Signe Nielsen06DENAalborg Atletik7,85       
13 Alva Jeppsson06SWEIFK Lund7,76       
14 Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF6,83    pb   
15 Adriana Thorhauge06DENSilkeborg AK-773,28       

1 2 3 4 5 6 
I.Johansson6,836,465,81
A.Hägglund6,967,487,86
K.Bitsch11,6211,4811,5911,7010,69X
A.Thorhauge3,283,13X
R.Nylanders8,839,14X7,988,00X
A.Jeppsson7,097,767,62
M.Klingener10,2610,42XX10,21X
A.Thorkéll11,24X11,6012,1512,70-
M.Knutsson7,428,17----
S.Nielsen7,147,517,85
A.Askencrantz11,3310,8711,41X12,00X
M.Persson6,668,06X
S.Önander7,688,167,83
T.Olsson9,238,169,129,009,428,86
S.Andersson8,688,949,258,04X9,39


F15 60m
Försök heat 15 dec 
Amanda Tran07SWEIK Ymer 8.18q       
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 8.25q    pb   
Natalie Rantzer07SWEHögby IF 8.58q       
Bella Wennbom07SWEUllevi FK 8.76     pb   
Natalie Persson07SWEMariestads AIF 8.77     pb   
Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS11.14     pb   
Laura Randeris07DENSilkeborg AK-7711.33        

Försök heat 25 dec 
Moa Wirstedt07SWEMalmö AI 8.36q    pb   
Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg 8.44q       
Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK 8.55q    pb   
Ida Nielsen07DENAalborg Atletik 8.74     pb   
Hilda Rydén07SWESävedalens AIK 8.81     pb   
Anna Daniels07SWEIFK Växjö 8.98     pb   
Isabella Bengtsson07SWEIFK Lund 9.18        
Maja Andersson07SWEIF Hagen FIK 9.20     pb   

Försök heat 35 dec 
Hanna Amundin07SWEUllevi FK 8.05q    pb   
Emmie Wedin07SWETurebergs FK 8.57q    pb   
Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK 8.83     pb   
Tova Karlsson07SWEHönö IS 8.84        
Livia Nilsson07SWEIFK Växjö 9.15        
Veronica Lopez07SWEÖrgryte IS 9.15     pb   
Alva Dickner07SWEIFK Växjö 9.16     pb   
Klara Rickardsson07SWELidköpings IS 9.51        

Försök heat 45 dec 
Saga Falck07SWEMalmö AI 8.21q    pb   
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI 8.46q    pb   
Isabella Cochran07DENSilkeborg AK-77 8.91        
Evelina Larsson07SWETurebergs FK 8.91        
Nadja Ahnoff07SWEÖrgryte IS 8.93     pb   
Olga Drapella07SWETrollhättan FIK 9.00     pb   
Wilma Stenborg07SWELidköpings IS 9.32        
Emilia Edvinsson07SWEIFK Helsingborg 9.39        

Försök heat 55 dec 
Beate Pott07SWETurebergs FK 8.36q       
Karla Maerkedal07DENSilkeborg AK-77 8.52q       
Ida Bonow07SWETurebergs FK 8.59     pb   
Smilla Fermskog07SWEIFK Växjö 8.75        
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK 8.83     pb   
Elsa Lundquist07SWEMalmö AI 9.28     pb   
Tilda Räftegård07SWEMalmö AI 9.29     pb   
Cathia L. Jensen07DENRanders Atletikej start        

Försök heat 65 dec 
Bella Gisel07SWEMalmö AI 8.51q    pb   
Maja Ingvarsson07SWEMalmö AI 8.67        
Ida Henricsson07SWELjungby FIK 8.89     pb   
Nicolina Sinclair07SWEStenungsunds FI 8.91     pb   
Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF 9.08     pb   
Lovisa Nisslert07SWEÖrgryte IS 9.35        
Agnes Sten07SWEIFK Växjö10.38        
Klara Uveborn07SWEIFK Göteborgej start        

Försök heat 75 dec 
Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö 8.47q    pb   
Mary Harwood07SWEUllevi FK 8.50q       
Elsa Claesson07SWEMölndals AIK 8.60     pb   
Alva Sandgren07SWEIFK Växjö 8.82        
Olivia Andersson07SWEHabo Friidrott 04 9.23     pb   
Tuva Sköld07SWEHabo Friidrott 04 9.30     pb   
Olivia Johansson07SWEUllevi FK 9.40        
Thea Randström07SWELinköpings GIF 9.40        

Försök heat 85 dec 
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK 8.35q       
Maja My Vejlgård07DENSilkeborg AK-77 8.68     pb   
Bella Skogsberg07SWELinköpings GIF 8.77        
Maja Malmström07SWEIF Rigor 8.85        
Julie Bjerre Jensen07DENSilkeborg AK-77 9.25        
Linn Blomé07SWEIFK Lund 9.26     pb   
Nadia Lindborg07SWEIFK Helsingborg 9.27     pb   

Final A5 dec 
Hanna Amundin07SWEUllevi FK 8.03    pb   
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 8.16    pb   
Saga Falck07SWEMalmö AI 8.25       
Amanda Tran07SWEIK Ymer 8.27       
Moa Wirstedt07SWEMalmö AI 8.36    pb   
Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg 8.40       
Beate Pott07SWETurebergs FK 8.46       
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK 8.48       

Final B5 dec 
Natalie Rantzer07SWEHögby IF 8.41    pb   
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI 8.42    pb   
Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö 8.44    pb   
Karla Maerkedal07DENSilkeborg AK-77 8.51    sb   
Mary Harwood07SWEUllevi FK 8.54       
Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK 8.57       
Emmie Wedin07SWETurebergs FK 8.62       
Bella Gisel07SWEMalmö AI 8.63       


F15 1000m
Finalheat 15 dec 
Ella Pettersson07SWESävedalens AIK 3:08.101    pb   
Agnes Knauer07SWEHälle IF 3:08.443    pb   
Lina Sandström07SWEIFK Göteborg 3:09.564    pb   
Elsa Svantesson07SWEMölndals AIK 3:13.455    pb   
Marie B. Olesen07DENAalborg Atletik 3:14.346       
Natalie Persson07SWEMariestads AIF 3:15.777    sb   
Elsa Dehre07SWESävedalens AIK 3:26.749       
Stina Orsander07SWEFalkenbergs IK 3:30.8210       
Siri Provci07SWEIFK Göteborg 3:40.0311       
10 Simone Frost07DENRanders Atletik 3:51.0015       

Finalheat 25 dec 
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 04 3:08.162       
Felicia Månesjö07SWEMölndals AIK 3:22.948       
Rebecka Björklund07SWEIF Kville 3:41.6912       
Tuva Sköld07SWEHabo Friidrott 04 3:47.8913       
Isabella Cochran07DENSilkeborg AK-77 3:48.5014       
Isabella Bengtsson07SWEIFK Lund 3:53.1216       
Anna Daniels07SWEIFK Växjö 3:53.2517       
Klara Rickardsson07SWELidköpings IS 3:55.3918       
Agnes Sten07SWEIFK Växjö 4:00.7619       
10 Maja Andersson07SWEIF Hagen FIK 4:05.4620       


F15 Stav
5 dec 
Alice Bredström07SWEBrattås CK310    pb   
Cathia L. Jensen07DENRanders Atletik300       
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK260    pb   
Wilma Blom07SWEIKHP Huskvarna240       
Meja Wallering07SWEIFK Lund230       
Tova Lundin07SWEIFK Helsingborg190       
Nanna Helmborg07DENSilkeborg AK-77X       
Klara Uveborn07SWEIFK GöteborgX       

180190200210220230240250260270280290300310320
N.Helmborgxxx
E.Bränholm-----oxooxxoxxx
K.Uveborn---xxx
T.Lundinooxxx
A.Bredström-------o-oooxxooxxx
M.Wallering--oooxxoxxx
C.Jensen--------ooxoxooxxx
W.Blom-oxooooxoxxx


F15 Längd
Grupp 15 dec 
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS5,38    pb   
Hanna Amundin07SWEUllevi FK5,21    pb   
Beate Pott07SWETurebergs FK5,08    pb   
Karla Maerkedal07DENSilkeborg AK-774,92       
Amanda Tran07SWEIK Ymer4,82       
Julia Swerin07SWELerum Friidrott4,81       
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK4,76       
Maya Lilja07SWEIFK Helsingborg4,70       
Emmie Wedin07SWETurebergs FK4,63    pb   
10 Maja Ingvarsson07SWEMalmö AI4,60       
11 Tova Karlsson07SWEHönö IS4,55    pb   
12 Mary Harwood07SWEUllevi FK4,52    pb   
13 Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg4,52       
14 Alice Berggren07SWESävedalens AIK4,50    pb   
15 Natalie Rantzer07SWEHögby IF4,50       
16 Johanna Gustén07SWEUllevi FK4,45    pb   
17 Ida Nielsen07DENAalborg Atletik4,43       
18 Smilla Fermskog07SWEIFK Växjö4,43       
19 Nicolina Sinclair07SWEStenungsunds FI4,38    pb   
20 Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg4,38       
21 Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF4,36    pb   
22 Bella Wennbom07SWEUllevi FK4,29       
23 Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK4,27       
24 Evelina Larsson07SWETurebergs FK4,20       
25 Ida Henricsson07SWELjungby FIK4,19       
26 Olivia Andersson07SWEHabo Friidrott 044,17       
27 Vera Thiringer Coster07SWEIFK Göteborg4,14       
28 Elsa Lundquist07SWEMalmö AI4,12       
29 Svea Götestam07SWEGöteborgs KIK4,11       
30 Alva Sandgren07SWEIFK Växjö4,07       
31 Alice Hjort07SWEIFK Göteborg4,05       
32 Freja Bäckström07SWESävedalens AIK4,03       
33 Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK4,03    pb   
34 Thea Randström07SWELinköpings GIF3,72       

1 2 3 4 5 6 
L.Erkfeldt4,284,184,38
K.Maerkedal4,91X4,724,76X4,92
N.RantzerX4,50X
M.Harwood4,524,374,43
N.Sinclair4,384,33X
S.Fermskog3,964,244,43
A.Sandgren4,073,863,37
E.Larsson4,144,203,99
M.Lilja4,624,70----
T.Norrbrand4,064,244,27
S.Götestam4,084,024,11
B.Pott5,084,964,965,024,934,87
M.IngvarssonX4,584,60
E.Wedin4,484,604,63
H.Amundin4,784,615,093,59X5,21
B.WennbomX3,384,29
E.Thompson4,033,893,86
V.Thiringer Coste4,094,084,14
I.Henricsson3,814,014,19
A.TranX4,80XX4,824,82
T.Karlsson4,454,55X
E.Lundquist4,124,024,02
I.Levin4,764,704,764,554,684,52
T.Jacobsson4,344,324,36
C.Wanhainen4,354,404,52
J.GusténX4,264,45
O.Andersson4,173,81X
F.Bäckström3,773,974,03
E.Blomdahl5,275,135,175,095,235,38
A.HjortXX4,05
A.Berggren4,504,384,38
T.Randström3,72X3,57
J.Swerin4,764,734,514,81XX
I.Nielsen4,324,434,43

Grupp 25 dec 
Elin Giebat07SWEIK Orient4,68       
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 044,28       
Elvira Skouras07SWEMalmö AI4,25       
Wilma Zetterström07SWEIK Orient4,22       
Anna Daniels07SWEIFK Växjö4,21       
Ida Bonow07SWETurebergs FK4,20       
Thea Arkdal Ranebro07SWEIF Rigor4,19       
Meja Wallering07SWEIFK Lund4,18    pb   
Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö4,17       
10 Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK4,14    sb   
11 Nadja Ahnoff07SWEÖrgryte IS4,10       
12 Livia Nilsson07SWEIFK Växjö4,05       
13 Julie Bjerre Jensen07DENSilkeborg AK-774,01       
14 Lily Stigberg07SWELerum Friidrott3,91       
15 Klara Rickardsson07SWELidköpings IS3,85    pb   
16 Thea Vad Mortensen07DENSilkeborg AK-773,75       
17 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK3,71       
18 Olivia Johansson07SWEUllevi FK3,70       
19 Ellen Paulsson07SWEIK Orient3,69       
20 Linn Blomé07SWEIFK Lund3,68    pb   
21 Alva Dickner07SWEIFK Växjö3,64       
22 Veronica Lopez07SWEÖrgryte IS3,63       
23 Lovisa Ludwigsson07SWEGöteborgs KIK3,53       
24 Alva Hedin07SWEIFK Växjö3,48       
25 Wilma Stenborg07SWELidköpings IS3,45       
26 Emilia Edvinsson07SWEIFK Helsingborg3,44       
27 Laura Randeris07DENSilkeborg AK-772,59       
28 Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS2,27       
Wilma Blom07SWEIKHP HuskvarnaX       

1 2 3 4 5 6 
E.Paulsson3,693,543,52
L.KarlssonX3,713,69
A.Dickner3,643,463,28
A.Boström Holmber4,003,994,14
T.Arkdal Ranebro3,823,924,19
E.Skouras4,253,873,48
L.Nilsson3,884,053,94
E.Giebat4,194,684,48
V.Lopez3,413,633,50
I.Westh3,684,174,28
L.Randeris1,771,942,59
O.Johansson3,703,493,42
E.Rickardsson2,222,272,05
L.Stigberg3,88X3,91
E.EdvinssonX3,443,30
A.Daniels3,954,094,21
L.BloméX3,473,68
N.Ahnoff4,024,104,10
I.Bonow4,014,014,20
W.Zetterström3,794,154,22
M.Wallering4,144,18-
A.Hedin2,883,483,18
K.Rickardsson3,85X3,74
J.Jensen4,013,92X
T.Mortensen3,633,353,75
L.Ludwigsson3,293,533,35
T.Rönnmark3,614,014,17
W.Stenborg3,193,233,45
W.BlomX--


F15 Kula3.0 kg
5 dec 
Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK10,61    pb   
Bella Skogsberg07SWELinköpings GIF10,53    pb   
Maya Lilja07SWEIFK Helsingborg10,53       
Bella Gisel07SWEMalmö AI10,29    pb   
Natalie Rantzer07SWEHögby IF10,08    pb   
Elsa Lundquist07SWEMalmö AI10,06    pb   
Elin Giebat07SWEIK Orient9,89       
Alva Hedin07SWEIFK Växjö9,83       
Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK9,21    pb   
10 Meja Wallering07SWEIFK Lund9,12       
11 Tina Alvånger07SWEIFK Växjö8,71       
12 Hilda Rydén07SWESävedalens AIK8,54    pb   
13 Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF8,40    pb   
14 Ingrid Levin07SWESävedalens AIK8,36    pb   
15 Ebba Mohlin07SWEMalmö AI8,09       
16 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK8,07    pb   
17 Lovisa Nisslert07SWEÖrgryte IS8,02    pb   
18 Siri Borg07SWEIFK Göteborg7,90    pb   
19 Evelina Appel07SWELinköpings GIF7,65       
20 Thea Randström07SWELinköpings GIF7,55       
21 Evelina Larsson07SWETurebergs FK7,48       
22 Ida Bonow07SWETurebergs FK7,30       
23 Emilia Edvinsson07SWEIFK Helsingborg7,28       
24 Tova Karlsson07SWEHönö IS7,20       
25 Ella Flodman07SWEIK Orient7,08       
26 Nanna Helmborg07DENSilkeborg AK-776,72       
27 Laura Randeris07DENSilkeborg AK-774,76       
28 Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS3,70       

1 2 3 4 5 6 
E.Appel7,567,657,46
E.Thompson8,188,619,21
T.Randström7,557,317,25
N.Helmborg6,716,726,51
E.Rickardsson3,673,703,29
N.Rantzer8,169,2910,089,479,499,97
E.Mohlin7,587,968,09
L.RanderisX4,674,76
M.Lilja10,539,1110,229,228,88X
E.Lundquist9,469,108,8710,069,919,72
M.Wallering9,12X9,09
B.Skogsberg10,4210,0610,1610,5310,4410,22
A.Hedin8,909,139,83XX9,53
A.Boström Holmber9,77X9,4110,28X10,61
I.Bonow7,306,937,20
T.Karlsson6,297,187,20
T.JacobssonXX8,40
E.Edvinsson7,086,827,28
B.Gisel9,6610,2910,029,779,309,38
E.Giebat9,899,229,369,409,299,66
H.Rydén8,548,147,44
L.Nisslert7,948,027,14
I.Levin6,638,367,27
E.Flodman7,086,356,08
E.Larsson7,487,307,00
S.Borg7,907,807,14
L.Karlsson7,257,658,07
T.Alvånger7,828,478,71


F14 60m
Försök heat 15 dec 
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 04 8.59q       
Ida Ekengren08SWEMölndals AIK 8.61q    pb   
Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstad 8.70q    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS 9.03     pb   
Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor 9.22        
Dalia Kamf Hoppe08SWEIFK Trelleborg 9.32     pb   
Siri Elingfors08SWEIFK Växjö 9.50     pb   

Försök heat 25 dec 
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik 8.41q       
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg 8.46q    pb   
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS 8.62q    pb   
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö 8.66q       
Helmi Rydell08SWEHönö IS 8.79q       
Julia Alexandersson08SWEStenungsunds FI 8.80q    pb   
Stina Essberg08SWEHabo Friidrott 04 9.37        
Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK 9.44     pb   

Försök heat 35 dec 
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 8.27q       
Elvira Halldén Thulander08SWEIFK Göteborg 9.19     pb   
Alma Bernlo08SWETrollhättan FIK 9.32     pb   
Julie Mørk Christensen08DENAalborg Atletik 9.53        
Matilda Johansson08SWEHabo Friidrott 04 9.61     pb   
Alma Winroth08SWEIFK Växjö 9.89        
Sara Engelbredt08DENSilkeborg AK-7710.33        

Försök heat 45 dec 
Elvira Sohlberg08SWEFIK Färjestaden 8.19q    pb   
Ellen Andersson08SWEBåstads GoIF 8.45q    pb   
Matilda Litzell08SWEMölndals AIK 9.05     pb   
Moa Hultkvist08SWEIFK Växjö 9.05        
Olivia Lundberg08SWEMölndals AIK 9.39        
Livia Hedberg08SWEGöteborgs KIK 9.48     pb   
Tuva Isaksson08SWEIF Kville 9.56        
Mathilde Klostergaard08DENSilkeborg AK-77 9.73        

Försök heat 55 dec 
Elin Lynge08DENAalborg Atletik 8.17q       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 04 8.70q       
Clara Momme Jørgensen08DENRanders Atletik 8.71q       
Ida Carlsson08SWELidköpings IS 9.35        
Lina Ulmstedt08SWEIFK Göteborg 9.44        
Moa Svensson08SWEMölndals AIK 9.52        
Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik 9.70        
Inez Brocker08SWEStenungsunds FIDQ         tjuvstart

Försök heat 65 dec 
Evelin Varga08SWEIFK Helsingborg 8.31q    pb   
Maja Barndik08SWELidköpings IS 9.20     pb   
Linn Coster08SWEÖrgryte IS 9.25        
Freja Lundin08SWEIFK Helsingborg 9.28        
Amelie Luther08SWEMölndals AIK 9.30     pb   
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad 9.37        
Lovisa Kågebäck08SWEUllevi FK 9.48        
Agata Eva Jancewicz08DENAalborg Atletik 9.50        

Final A5 dec 
Elvira Sohlberg08SWEFIK Färjestaden 8.14       
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 8.25       
Elin Lynge08DENAalborg Atletik 8.26       
Evelin Varga08SWEIFK Helsingborg 8.28       
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik 8.42       
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg 8.44       
Ellen Andersson08SWEBåstads GoIF 8.51       
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 04 8.62       

Final B5 dec 
Ida Ekengren08SWEMölndals AIK 8.56    pb   
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö 8.64       
Clara Momme Jørgensen08DENRanders Atletik 8.72       
Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstad 8.73       
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS 8.75       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 04 8.80       
Helmi Rydell08SWEHönö IS 8.83       
Julia Alexandersson08SWEStenungsunds FI 8.89       


F14 200m
Finalheat F5 dec 
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor28.243       
Elin Flagg08SWEKongahälla AIK30.9317       
Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik31.6021       

Finalheat G5 dec 
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik28.9510       
Olivia Lundberg08SWEMölndals AIK31.6022       
Agata Eva Jancewicz08DENAalborg Atletik31.9125       
Freja Lundin08SWEIFK Helsingborg32.0327       

Finalheat H5 dec 
Linn Coster08SWEÖrgryte IS30.3715    pb   
Johanne Lund Poulsen08DENAalborg Atletik31.6423       
Alexandra Allvin08SWEMölndals AIK32.0126    pb   
Stella Bengtsson08SWEIF Kville33.2130       

Finalheat A5 dec 
Astrid Fakelius08SWEBrattås CK26.751    pb   
Nellie Sturesson08SWEFalkenbergs IK27.342    pb   
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 0428.485       
Ida Ekengren08SWEMölndals AIK28.797       

Finalheat B5 dec 
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 0428.716       
Leonie Algurén08SWELerum Friidrott28.919    pb   
Ylva Magnusson Debray08SWEÖrgryte IS29.1711    pb   
Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstadej start-       

Finalheat C5 dec 
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg28.394    pb   
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS28.858    pb   
Denise Steene08SWEIK Orient29.4813    pb   
Ida Klingener08SWELerum Friidrott29.5314    pb   

Finalheat D5 dec 
Inez Brocker08SWEStenungsunds FI29.3112    pb   
Maja Barndik08SWELidköpings IS31.3819       
Agnes Ramhult08SWEIK Ymer31.4520       
Stina Essberg08SWEHabo Friidrott 0431.7624       

Finalheat E5 dec 
Ida Carlsson08SWELidköpings IS30.4916    pb   
Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott31.0218    pb   
Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK32.2428       
Alma Winroth08SWEIFK Växjö32.6429    pb   


F14 Stav
5 dec 
Elsa Skager08SWELerum Friidrott290    pb   
Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg280       
Ellen Nørgaard08DENRanders Atletik250       
Clara Momme Jørgensen08DENRanders Atletik240       
Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott200    pb   

180190200210220230240250260270280290300
E.Skager-----o-oooxxoxxoxxx
E.Holmén-------ooxoxxoxxx
L.Hammarbergxooxoxxx
E.Nørgaard----xoooxxoxxx
C.Jørgensen---ooooxxx


F14 Längd
Grupp 15 dec 
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK5,24       
Astrid Fakelius08SWEBrattås CK5,19       
Evelin Varga08SWEIFK Helsingborg4,94       
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg4,76       
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor4,68    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS4,56    pb   
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö4,46       
Leonie Algurén08SWELerum Friidrott4,32    pb   
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad4,30    sb   
10 Elin Lundberg08SWEIF Kronan4,16       
11 Helmi Rydell08SWEHönö IS4,16       
12 Ellen Andersson08SWEBåstads GoIF4,15    pb   
13 Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor4,12       
14 Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstad4,10       
15 Agata Eva Jancewicz08DENAalborg Atletik4,01       
16 Julie Mørk Christensen08DENAalborg Atletik3,93       
17 Denise Steene08SWEIK Orient3,78       
18 Hannia Börjeson08SWELidköpings IS3,74       

1 2 3 4 5 6 
E.Wåhlberg4,124,094,09
M.Lindén4,304,003,76
E.Alvelin5,00X5,24X4,884,92
E.Andersson4,124,152,48
D.Steene3,783,783,51
E.Varga4,904,804,864,644,614,94
J.Johansson4,104,033,73
L.Algurén3,984,244,324,284,144,16
V.Lundqvist Ottor4,364,264,564,424,394,36
J.Christensen3,743,933,92
E.Lundberg4,164,023,99
A.Fakelius5,064,945,024,845,035,19
V.Undin Cederberg4,353,994,024,234,234,46
H.Rydell4,16X3,73
B.Ezennaya4,764,624,341,944,524,42
A.Jancewicz3,784,012,84
H.Börjeson3,543,503,74
E.Ekgrim4,344,074,134,574,464,68

Grupp 25 dec 
Ida Carlsson08SWELidköpings IS4,28    pb   
Ida Klingener08SWELerum Friidrott4,25    pb   
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik4,24       
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 044,23    pb   
Iris Fink08DENSilkeborg AK-774,17       
Dalia Kamf Hoppe08SWEIFK Trelleborg4,08       
Alma Lylloff Qvortrup08DENSilkeborg AK-773,97       
Siri Elingfors08SWEIFK Växjö3,95    pb   
Lovisa Kågebäck08SWEUllevi FK3,86       
10 Moa Hultkvist08SWEIFK Växjö3,84       
11 Lina Ulmstedt08SWEIFK Göteborg3,76       
12 Maja Barndik08SWELidköpings IS3,61    pb   
13 Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik3,58       
14 Johanne Lund Poulsen08DENAalborg Atletik3,56       
15 Alma Winroth08SWEIFK Växjö3,54    pb   
16 Livia Hedberg08SWEGöteborgs KIK3,52    pb   
17 Amelie Luther08SWEMölndals AIK3,43       
18 Elin Flagg08SWEKongahälla AIK3,37       
19 Julia Johansson08SWEGöteborgs KIK3,30    pb   
20 Mathilde Klostergaard08DENSilkeborg AK-773,27       
21 Elvira Halldén Thulander08SWEIFK Göteborg3,26       
22 Ida Nyman08SWEUllevi FK3,17       
23 Cecilia Fredriksson08SWEGöteborgs KIK2,97       
24 Carla O Shae08DENSilkeborg AK-772,82       
25 Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK2,16       

1 2 3 4 5 6 
C.FredrikssonX2,612,97
C.O Shae2,692,822,65
E.Halldén Thuland3,113,263,20
J.Johansson2,673,303,18
T.Karmisholt3,583,223,33
A.Winroth3,543,393,50
T.Westlund Stenbe3,934,234,01
I.Nyman3,173,093,12
L.Kågebäck3,663,863,64
M.Hultkvist3,763,843,75
A.Lylloff Qvortru3,973,713,67
L.Hedberg2,913,453,52
M.Klostergaard3,083,272,98
L.Ulmstedt3,653,763,59
M.Barndik3,453,61X
I.Fink3,914,173,98
I.Carlsson4,144,134,28
J.Poulsen3,43X3,56
S.Elingfors3,373,613,95
S.KristianssonX2,142,16
A.Luther2,633,123,43
D.Kamf Hoppe4,02X4,08
E.Flagg3,293,353,37
L.Lassen4,243,983,98
I.Klingener4,054,254,16


F14 Kula3.0 kg
5 dec 
Klara Petersson08SWELerum Friidrott11,57       
Alma Olsson08SWEBokenäs IF11,33       
Elin Larsson08SWEIF Rigor10,78       
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö10,02       
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad9,66    pb   
Stina Juneståhl08SWEIF Kville9,37       
Elin Lundberg08SWEIF Kronan9,36       
Tyra Svedenborn08SWEIF Kronan8,73       
Siri Elingfors08SWEIFK Växjö8,55    pb   
10 Tuva Isaksson08SWEIF Kville8,50    pb   
11 Elin Lynge08DENAalborg Atletik8,48       
12 Noomi Emanuelsson08SWEIFK Göteborg8,37       
13 Matilda Skoglund08SWEUllevi FK8,26       
14 Stella Bengtsson08SWEIF Kville8,17       
15 Emma Theander08SWEStenungsunds FI8,01    pb   
16 Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik7,61       
17 Julie Mørk Christensen08DENAalborg Atletik7,61       
18 Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor7,41       
19 Moa Hultkvist08SWEIFK Växjö7,28    pb   
20 Dalia Kamf Hoppe08SWEIFK Trelleborg7,21       
21 Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS7,03       
22 Julia Johansson08SWEGöteborgs KIK7,01       
23 Tilda Myrehag08SWEIK Orient6,90       
24 Matilda Johansson08SWEHabo Friidrott 046,78    pb   
25 Alma Lylloff Qvortrup08DENSilkeborg AK-776,33       
26 Iris Fink08DENSilkeborg AK-775,90       
27 Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik5,78       
28 Carla O Shae08DENSilkeborg AK-775,49       
29 Cecilia Fredriksson08SWEGöteborgs KIK5,49       
30 Ida Nyman08SWEUllevi FK4,86       
31 Sara Engelbredt08DENSilkeborg AK-774,55       

1 2 3 4 5 6 
S.Engelbredt4,55--
T.Karmisholt5,094,765,78
M.Skoglund8,267,898,25
E.Wåhlberg6,707,057,41
L.Lassen7,337,027,61
T.Svedenborn8,268,736,978,628,378,65
I.Fink5,704,495,90
J.Christensen7,617,137,02
A.Olsson10,149,749,6110,7410,9011,33
M.Lindén7,869,228,829,079,669,02
S.Bengtsson7,567,538,17
S.Juneståhl8,539,079,378,717,369,13
T.Isaksson8,117,808,50
E.Theander8,017,457,10
E.Lundberg7,208,949,209,068,869,36
J.Johansson6,167,015,93
E.LyngeX8,487,62
T.Myrehag6,826,905,67
N.Emanuelsson8,278,378,28
I.Nyman3,584,864,69
C.O Shae5,495,425,36
M.Hultkvist7,287,037,07
D.Kamf Hoppe7,216,827,07
V.Undin Cederberg9,538,979,409,4410,029,49
E.Larsson10,2810,5510,789,9910,4610,01
S.Elingfors7,867,558,55
A.Lylloff Qvortru6,306,316,33
C.Fredriksson4,954,975,49
K.Petersson11,0310,7310,9311,1311,1511,57
V.Lundqvist Ottor6,676,917,03
M.Johansson6,576,786,25


F13 60m
Försök heat 15 dec 
Hannah Bergqvist09SWEMölndals AIK 8.38q    pb   
Tilde Hegelund09DENSilkeborg AK-77 9.06q       
Alva Eurenius09SWEIK Orient 9.17q       
Linnea Sverlander09SWEIFK Göteborg 9.35     pb   
Liv Holm09SWEIFK Göteborg 9.44     pb   
Molly Persson09SWEIFK Växjö 9.67        
Noomi Hjortbäck09SWESävedalens AIK 9.72     pb   
Ella Basta09SWESävedalens AIK 9.82        

Försök heat 25 dec 
Frida Karlsson09SWEIFK Göteborg 9.05q       
Amanda Eklöf09SWEGöteborgs KIK 9.43     pb   
Moa Nyman09SWEGöteborgs KIK 9.44        
Hanna Salberg09SWEMölndals AIK 9.59     pb   
Molly Hallberg09SWEMölndals AIK 9.71     pb   
Ester Barregård09SWEGöteborgs KIK 9.82        
Vilma Dahlin09SWEMölndals AIK 9.95        
Isabella Haegermark09SWELerum Friidrott10.60        

Försök heat 35 dec 
Saga Drottz09SWEIK Orient 8.61q       
Freya Skoog09SWEIFK Växjö 9.24q    pb   
Astrid Cronholm09SWEIF Rigor 9.38        
Esther Modig09SWELerum Friidrott 9.57     pb   
Paulina Pappi09SWEIFK Göteborg 9.69     pb   
Julia Ordéus09SWEMölndals AIK10.15     pb   
Vera Fagerström09SWEMölndals AIK10.88     pb   

Försök heat 45 dec 
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad 8.80q       
Ida Mathilde Jønson09DENAalborg Atletik 8.85q       
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF 9.27        
Ella Malmbratt09SWESävedalens AIK 9.32     pb   
Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor 9.75        
Saga Löverdal09SWEMölndals AIK10.21        
Emma Peterson09SWEUllevi FK10.38     pb   

Försök heat 55 dec 
Isabelle Blomdahl09SWELidköpings IS 8.71q    pb   
Smilla Bernhardsson09SWEIFK Växjö 9.18q       
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg 9.22q       
Emma Reuterberg09SWEIK Orient 9.34     pb   
Ella Jarenskog09SWELerum Friidrott 9.47        
Ellen Peterson09SWEIFK Göteborg 9.51     pb   
Hedvig Hänel09SWEMölndals AIK 9.80     pb   
Astrid Sasinka09SWEMölndals AIK 9.92        

Försök heat 65 dec 
Amanda Rinman09SWEIFK Göteborg 8.56q    pb   
Lisa Högberg09SWEMölndals AIK 9.27     pb   
Elvira Berg09SWEIK Orient 9.32        
Ella Edgren09SWELekeryd-Svarttorps SK 9.53        
Milla Andreasson09SWEGöteborgs KIK 9.88        
Johanna Peterson09SWEUllevi FK10.17     pb   
Svea Strömberg09SWEGöteborgs KIK10.60     pb   

Försök heat 75 dec 
Hanna Hedberg09SWEIF Kronan 8.87q    pb   
Jezania Kabongo09SWEUllevi FK 8.97q       
Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö 9.02q    pb   
Stella Malm09SWEMölndals AIK 9.84        
Tilda Parker09SWELaholm IF10.04     pb   
Tindra Nyman09SWEIFK Göteborg10.09        
Mira Berg09SWEIK Orient10.13        
Matilda Rocksén Revelj09SWEMölndals AIK10.27        

Försök heat 85 dec 
Naomi Ohron09SWEIstrums SK 8.70q       
Alva Lindström09SWEIFK Halmstad 9.40        
Astrid Hansson09SWEIFK Halmstad 9.46        
Hanna Andersson09SWEIF Hagen FIK 9.61     pb   
Alice Lindblad09SWEIFK Göteborg 9.93        
Madicken Westling09SWEIF Kville 9.95     pb   
Estrid Jalbin09SWEMölndals AIK10.03        

Försök heat 95 dec 

Final A5 dec 
Hannah Bergqvist09SWEMölndals AIK 8.41       
Amanda Rinman09SWEIFK Göteborg 8.41    pb   
Saga Drottz09SWEIK Orient 8.61       
Naomi Ohron09SWEIstrums SK 8.61    pb   
Ida Mathilde Jønson09DENAalborg Atletik 8.81    sb   
Hanna Hedberg09SWEIF Kronan 8.82    pb   
Isabelle Blomdahl09SWELidköpings IS 8.86       
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad 8.88       

Final B5 dec 
Jezania Kabongo09SWEUllevi FK 8.88       
Alva Eurenius09SWEIK Orient 9.01       
Frida Karlsson09SWEIFK Göteborg 9.01       
Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö 9.02    pb   
Tilde Hegelund09DENSilkeborg AK-77 9.13       
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg 9.24       
Freya Skoog09SWEIFK Växjö 9.27       
Smilla Bernhardsson09SWEIFK Växjö 9.30       


F13 200m
Finalheat 15 dec 
Noomi Bergman09SWEHälle IF27.741    pb   
Klara Stübner09SWEGöteborgs KIK28.543    pb   
Naomi Ohron09SWEIstrums SK29.578       
Elin Stagemyr09SWEMölndals AIK30.0210       

Finalheat 25 dec 
Amanda Rinman09SWEIFK Göteborg28.412    pb   
Jezania Kabongo09SWEUllevi FK28.995    pb   
Isabella Siering09SWEIFK Göteborg29.909    pb   
Frida Karlsson09SWEIFK Göteborg30.4715    pb   

Finalheat 35 dec 
Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg30.2211    sb   
Hanna Hedberg09SWEIF Kronan30.4414    pb   
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott30.8719       
Athina Ringfeldt09SWEIFK Göteborg31.1323       

Finalheat 45 dec 
Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö29.367    pb   
Ebba Renholm09SWEMölndals AIK30.4013    pb   
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg30.6616    pb   
Saga Boström09SWEIFK Göteborg31.5325       

Finalheat 55 dec 
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF30.3112    pb   
Klara Sif Aronsdóttir09SWEIFK Göteborg30.7917    pb   
Moa Nyman09SWEGöteborgs KIK30.9021    pb   
Alma Stenberg09SWEIFK Växjö30.9622    pb   

Finalheat 65 dec 
Ida Lindstrand09SWELerum Friidrott32.4328       
Ester Barregård09SWEGöteborgs KIK33.0130       
Viola Brorsson09SWELerum Friidrott33.7035       
Amanda Eklöf09SWEGöteborgs KIKej start-       

Finalheat 75 dec 
Hanna Andersson09SWEIF Hagen FIK32.6029    pb   
Milla Andreasson09SWEGöteborgs KIK33.2433    pb   
Tindra Nyman09SWEIFK Göteborg34.6037       
Thea Sundler09SWEIF Rigorej start-       

Finalheat 85 dec 
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad29.236       
Ariel Sundberg09SWELerum Friidrott34.4236       
Svea Strömberg09SWEGöteborgs KIK35.9738    pb   
Tuva Jungersten09SWEGöteborgs KIKej start-       

Finalheat 95 dec 
Freya Skoog09SWEIFK Växjö31.2124       
Astrid Hansson09SWEIFK Halmstad31.6827       
Astrid Cronholm09SWEIF Rigor33.2834       
Alice Bengtsson09SWELaholm IFej start-       

Finalheat 105 dec 
Hannah Bergqvist09SWEMölndals AIK28.724       
Elin Orsander09SWEFalkenbergs IK30.9020       
Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor33.2232       

Finalheat 115 dec 
Linnea Sverlander09SWEIFK Göteborg30.8318       
Alva Lindström09SWEIFK Halmstad31.6126       
Ella Bredström09SWEBrattås CK33.1231       


F13 Längdzon
Grupp 15 dec 
Klara Stübner09SWEGöteborgs KIK4,95    pb   
Saga Drottz09SWEIK Orient4,76    pb   
Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg4,69    pb   
Elin Stagemyr09SWEMölndals AIK4,57    pb   
Tilda Vickes09SWEBohus IF4,55    pb   
Jezania Kabongo09SWEUllevi FK4,51    pb   
Isabella Siering09SWEIFK Göteborg4,41    pb   
Ida Mathilde Jønson09DENAalborg Atletik4,40       
Isabelle Blomdahl09SWELidköpings IS4,30    pb   
10 Elvira Berg09SWEIK Orient4,30    pb   
11 Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad4,30       
12 Ella Edgren09SWELekeryd-Svarttorps SK4,26    pb   
13 Frida Karlsson09SWEIFK Göteborg4,23       
14 Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF4,20    pb   
15 Smilla Bernhardsson09SWEIFK Växjö4,20       
16 Tilde Hegelund09DENSilkeborg AK-774,19       
17 Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö4,18    pb   
18 Emma Reuterberg09SWEIK Orient4,18    pb   
19 Ebba Renholm09SWEMölndals AIK4,18       
20 Molly Persson09SWEIFK Växjö4,13    pb   
21 Alva Eurenius09SWEIK Orient4,02       
22 Astrid Hansson09SWEIFK Halmstad3,98       
23 Ella Bredström09SWEBrattås CK3,96    pb   
24 Linnéa Holmén09SWEIFK Göteborg3,95    pb   
26 Ellen Peterson09SWEIFK Göteborg3,92    pb   
27 Ella Jarenskog09SWELerum Friidrott3,92    pb   
28 Paulina Pappi09SWEIFK Göteborg3,91    pb   
29 Moa Nyman09SWEGöteborgs KIK3,89    pb   
30 Athina Ringfeldt09SWEIFK Göteborg3,87       
31 Saga Boström09SWEIFK Göteborg3,80       
32 Alva Lindström09SWEIFK Halmstad3,78       
33 Naomi Ohron09SWEIstrums SK3,78       
34 Ella Malmbratt09SWESävedalens AIK3,76       
35 Freya Skoog09SWEIFK Växjö3,71       
36 Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor3,69       
37 Astrid Cronholm09SWEIF Rigor3,66       
38 Esther Modig09SWELerum Friidrott3,59       

1 2 3 4 5 6 
F.Skoog3,683,633,71
E.Malmbratt3,763,763,36
M.Nyman3,233,033,89
A.Ringfeldt3,873,833,66
M.Persson4,134,074,13
S.Boström3,803,673,65
N.Emanuelsson4,264,424,494,424,514,69
E.Reuterberg3,904,144,18
J.KabongoX4,344,51X4,294,48
E.Jarenskog3,923,703,74
E.Ruderfelt3,693,543,58
E.Stagemyr4,553,984,414,444,574,42
A.Hansson3,933,983,61
A.Eurenius4,004,023,92
L.Holmén3,753,953,88
E.Renholm4,004,054,18
N.Arvidsson4,174,204,09
I.Blomdahl4,274,304,20
T.Hegelund4,103,934,19
E.Edgren4,264,17X
E.Berg4,184,274,30
O.Simsek4,304,264,09
E.Peterson3,813,873,92
I.Siering4,244,404,414,364,314,28
E.Bredström3,843,963,88
K.Stübner4,514,564,674,774,844,95
S.Drottz4,614,664,584,764,654,73
P.Pappi3,813,903,91
E.Gustavsson4,124,184,15
S.Bernhardsson4,154,203,30
F.Karlsson4,234,184,15
E.Modig3,573,593,52
A.Lindström3,783,773,71
I.Jønson4,074,314,39-4,404,26
A.Cronholm3,593,243,66
N.OhronX3,763,78
T.Vickes4,324,224,264,134,294,55

Grupp 25 dec 
Elin Orsander09SWEFalkenbergs IK4,03       
Lisa Högberg09SWEMölndals AIK3,96    pb   
Amanda Eklöf09SWEGöteborgs KIK3,95    pb   
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott3,86    pb   
Linnea Sverlander09SWEIFK Göteborg3,82    pb   
Molly Hallberg09SWEMölndals AIK3,81    pb   
Hedvig Hänel09SWEMölndals AIK3,79    pb   
Alice Bengtsson09SWELaholm IF3,79    pb   
Felicia Thorén09SWEIFK Göteborg3,78    pb   
10 Ella Basta09SWESävedalens AIK3,74       
11 Ida Lindstrand09SWELerum Friidrott3,70    pb   
12 Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg3,69       
13 Alice Lindblad09SWEIFK Göteborg3,68    pb   
14 Kinna Dahl09SWEIFK Växjö3,62    pb   
15 Viola Brorsson09SWELerum Friidrott3,60    pb   
16 Estrid Jalbin09SWEMölndals AIK3,57       
17 Matilda Rocksén Revelj09SWEMölndals AIK3,57       
18 Elsa Ahnström09SWESävedalens AIK3,55       
19 Hanna Salberg09SWEMölndals AIK3,53    pb   
20 Madicken Westling09SWEIF Kville3,47    pb   
21 Vilma Dahlin09SWEMölndals AIK3,47       
22 Mira Berg09SWEIK Orient3,41    pb   
23 Emma Peterson09SWEUllevi FK3,38    pb   
24 Lykke Bager09SWEIFK Göteborg3,33       
25 Milla Andreasson09SWEGöteborgs KIK3,30    pb   
26 Emma Ekberg09SWESävedalens AIK3,26       
27 Isabella Lyckesvärd09SWEMölndals AIK3,26       
28 Sara Nokhiz09SWEIFK Göteborg3,24    pb   
29 Johanna Peterson09SWEUllevi FK3,19    pb   
30 Svea Strömberg09SWEGöteborgs KIK3,17    sb   
31 Vera Fagerström09SWEMölndals AIK3,13    sb   
32 Tilda Parker09SWELaholm IF3,03    sb   
33 Tindra Nyman09SWEIFK Göteborg2,91       

1 2 3 4 5 6 
A.Eklöf3,953,883,79
I.LindstrandX3,543,70
I.Ryttberg3,673,863,72
E.Jalbin3,573,473,11
M.Rocksén Revelj3,423,203,57
E.Bäckman3,693,493,66
A.Bengtsson3,792,582,55
E.Basta3,60X3,74
H.Hänel3,753,703,79
E.Peterson3,383,333,38
L.Sverlander3,463,753,82
L.Bager3,333,163,14
S.Strömberg3,083,053,17
M.Westling3,373,473,45
T.Parker3,032,952,23
M.Hallberg3,813,783,61
V.Dahlin3,433,323,47
T.Nyman2,912,842,89
K.Dahl3,523,623,52
V.Fagerström3,023,003,13
M.Andreasson3,073,223,30
E.Ahnström3,463,343,55
H.Salberg2,723,533,28
S.Nokhiz3,243,19X
J.Peterson3,193,163,14
M.Berg3,34X3,41
V.Brorsson3,303,463,60
F.Thorén3,783,693,76
A.Lindblad3,62X3,68
E.Orsander3,894,033,97
L.Högberg3,913,963,67
E.Ekberg3,263,102,99
I.LyckesvärdX2,893,26


F13 Kula2.0 kg
5 dec 
Isabelle Blomdahl09SWELidköpings IS11,88       
Hannah Bergqvist09SWEMölndals AIK10,84    pb   
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott9,46    pb   
Saga Boström09SWEIFK Göteborg9,45    pb   
Emma Reuterberg09SWEIK Orient9,28       
Liv Holm09SWEIFK Göteborg9,18    pb   
Ella Jarenskog09SWELerum Friidrott9,06       
Alva Eurenius09SWEIK Orient8,74    pb   
Viola Brorsson09SWELerum Friidrott8,74    pb   
10 Saga Drottz09SWEIK Orient8,58       
11 Ingrid Annmark09SWEMölndals AIK8,41       
12 Mira Berg09SWEIK Orient8,33    pb   
13 Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF8,07    pb   
14 Julia Ordéus09SWEMölndals AIK7,72    pb   
15 Saga Löverdal09SWEMölndals AIK7,54    pb   
16 Ellen Peterson09SWEIFK Göteborg7,51    pb   
17 Esther Modig09SWELerum Friidrott7,47    pb   
18 Madicken Westling09SWEIF Kville7,13    pb   
19 Isabella Lyckesvärd09SWEMölndals AIK6,99       
20 Alva Lindström09SWEIFK Halmstad6,97       
21 Ida Lindstrand09SWELerum Friidrott6,94    pb   
22 Astrid Hansson09SWEIFK Halmstad6,94       
23 Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad6,73       
24 Kinna Dahl09SWEIFK Växjö6,72       
25 Hanna Hedberg09SWEIF Kronan6,42    pb   
26 Hanna Andersson09SWEIF Hagen FIK6,38    pb   
27 Isabella Haegermark09SWELerum Friidrott6,31    pb   
28 Astrid Cronholm09SWEIF Rigor6,12    pb   
29 Alice Bengtsson09SWELaholm IF6,00    pb   
30 Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor5,53    pb   
31 Ariel Sundberg09SWELerum Friidrott5,15       
32 Tindra Nyman09SWEIFK Göteborg4,69       

1 2 3 4 5 6 
S.Löverdal7,546,536,83
I.Annmark8,328,248,41
E.Peterson7,516,807,21
E.Modig7,476,987,40
H.Andersson5,716,036,38
E.Reuterberg9,078,819,287,739,139,03
I.Ryttberg8,789,468,439,02X8,02
I.Blomdahl11,0711,0711,88X10,92X
E.Jarenskog8,439,039,068,938,778,21
L.Holm7,908,309,188,577,728,73
A.Bengtsson5,005,056,00
A.Eurenius8,748,108,688,566,657,65
O.Simsek6,73X-
M.Westling6,756,457,13
E.Ruderfelt5,395,534,52
H.Bergqvist9,369,499,478,429,7810,84
J.Ordéus7,187,407,72
A.Cronholm5,585,456,12
N.Arvidsson7,568,028,07
S.Drottz7,918,588,17
A.Lindström6,496,886,97
T.Nyman4,684,394,69
I.Lyckesvärd6,996,506,07
H.Hedberg6,425,76-
A.Hansson6,946,026,76
V.Brorsson7,478,748,24
I.Haegermark6,146,316,18
S.Boström9,048,488,749,459,329,04
M.Berg7,197,658,33
A.Sundberg5,155,154,87
K.Dahl6,556,726,01
I.Lindstrand6,786,946,80


F12 60m
Försök heat 15 dec 
Sarah Berkani10SWEMalmö AI 8.76q       
Sofia Dahlbäck10SWEÖrgryte IS 9.25q    pb   
Julie Krook10SWEIFK Göteborg 9.38q       
Wilma Målberg10SWEMölndals AIK 9.82        
Hedvig Elfström10SWELidköpings IS 9.84     pb   
Astrid Wigh10SWEIFK Göteborg10.17        
Pauline Norén10SWEMölndals AIK10.64        
Elsa Paulsson10SWEMölndals AIK11.54        

Försök heat 25 dec 
Emma Falk10SWEIFK Göteborg 8.94q    pb   
Lykke Nyström10SWEIFK Göteborg 9.08q    pb   
Rebecka Johansson10SWEHabo Friidrott 04 9.36q    pb   
Emma Lingmert10SWEIFK Växjö 9.92        
Vilma Nilsson10SWEGöteborgs KIK10.10        
Edita Sakti10SWEIFK Växjö10.71     pb   
Wilma Larsson Parsi10SWEMölndals AIK11.07     pb   

Försök heat 35 dec 
Alysia Mohalland10SWEIFK Göteborg 8.61q    pb   
Enya Thomesen10DENSilkeborg AK-77 9.33q    pb   
Lova Rönnäs10SWEMölndals AIK 9.47     pb   
Thea Håkansson10SWEIF Kronan 9.76        
Moa Palmgren10SWEIF Kronan 9.96        
Ruth Gustafsson10SWEHabo Friidrott 0410.10     pb   
Felicia Sandin10SWEIFK Göteborg10.32     pb   

Försök heat 45 dec 
Maja Karlsson10SWEIK Orient 9.11q       
Siri Thompson10SWEGöteborgs KIK 9.26q       
Celia Höglund10SWEMölndals AIK 9.74        
Louella Clarbris10SWEGöteborgs KIK 9.81        
Nahla Garrote Khaldoun10SWEGöteborgs KIK 9.97        
Isabelle Brandberg10SWEMölndals AIK10.24        
Milly Anäng Ring10SWEGöteborgs KIK10.65     pb   

Försök heat 55 dec 
Felicia Luukkonen10SWEMölndals AIK 8.88q       
Linnea Stenborg10SWELidköpings IS 9.30q    pb   
Julia Jensen10SWEMölndals AIK 9.31q    pb   
Molly Emilsson10SWEIFK Göteborg 9.57     pb   
Isabelle Drangel10SWEMölndals AIK 9.76     pb   
Julia Andersson10SWEGöteborgs KIK10.21        
Matilda Kjellin10SWEMölndals AIK10.39        

Försök heat 65 dec 
Elin Amundin10SWEUllevi FK 8.67q       
Clara Sigvardsson10SWEFIK Färjestaden 9.25q    pb   
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 04 9.31q    pb   
Signe Lindblad10SWELaholm IF 9.47        
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden 9.59     pb   
Meja Persson10SWEMölndals AIK10.23        
Nellie Hellgren10SWEIFK Göteborg10.35        

Final A5 dec 
Alysia Mohalland10SWEIFK Göteborg 8.48    pb   
Elin Amundin10SWEUllevi FK 8.63       
Sarah Berkani10SWEMalmö AI 8.75       
Felicia Luukkonen10SWEMölndals AIK 8.88       
Maja Karlsson10SWEIK Orient 8.91       
Emma Falk10SWEIFK Göteborg 9.00       
Lykke Nyström10SWEIFK Göteborg 9.12       
Clara Sigvardsson10SWEFIK Färjestaden 9.20    pb   

Final B5 dec 
Siri Thompson10SWEGöteborgs KIK 9.21    pb   
Julia Jensen10SWEMölndals AIK 9.25    pb   
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 04 9.33       
Sofia Dahlbäck10SWEÖrgryte IS 9.34       
Enya Thomesen10DENSilkeborg AK-77 9.37       
Linnea Stenborg10SWELidköpings IS 9.45       
Julie Krook10SWEIFK Göteborg 9.47       
Rebecka Johansson10SWEHabo Friidrott 04 9.53       


F12 Längdzon
5 dec 
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI4,87    pb   
Elin Amundin10SWEUllevi FK4,70       
Felicia Luukkonen10SWEMölndals AIK4,50    pb   
Siri Thompson10SWEGöteborgs KIK4,33    pb   
Clara Sigvardsson10SWEFIK Färjestaden4,26       
Sarah Berkani10SWEMalmö AI4,26       
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 044,22    pb   
Emma Falk10SWEIFK Göteborg4,18    pb   
Linnea Stenborg10SWELidköpings IS4,10    pb   
10 Rebecka Johansson10SWEHabo Friidrott 044,10    pb   
11 Enya Thomesen10DENSilkeborg AK-774,08    pb   
12 Maja Karlsson10SWEIK Orient4,03    pb   
13 Julia Arnell10SWEIFK Göteborg3,96    pb   
14 Signe Lindblad10SWELaholm IF3,89       
15 Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden3,87    pb   
16 Celia Höglund10SWEMölndals AIK3,78       
17 Molly Emilsson10SWEIFK Göteborg3,77    pb   
18 Lykke Nyström10SWEIFK Göteborg3,77       
19 Nahla Garrote Khaldoun10SWEGöteborgs KIK3,76    pb   
20 Thea Håkansson10SWEIF Kronan3,74    pb   
21 Emma Lingmert10SWEIFK Växjö3,74       
22 Julie Krook10SWEIFK Göteborg3,72       
23 Moa Palmgren10SWEIF Kronan3,70    pb   
24 Ruth Gustafsson10SWEHabo Friidrott 043,69    pb   
25 Signe Provci10SWEIFK Göteborg3,68    pb   
26 Julia Andersson10SWEGöteborgs KIK3,56       
27 Hedvig Elfström10SWELidköpings IS3,52    pb   
28 Ebba Oldin10SWEGöteborgs KIK3,46    pb   
29 Vilma Nilsson10SWEGöteborgs KIK3,43       
30 Felicia Sandin10SWEIFK Göteborg3,32       
31 Kristina Toll10SWEIFK Göteborg3,30       
32 Edita Sakti10SWEIFK Växjö3,10    pb   
33 Wilma Larsson Parsi10SWEMölndals AIK3,10    pb   

1 2 3 4 5 6 
L.Nyström3,573,423,643,77
J.Arnell3,963,903,833,85
M.Karlsson3,863,743,674,03
C.Höglund3,563,773,783,77
M.Palmgren3,603,613,483,70
K.Toll3,303,21--
M.Söderlund Larss4,664,874,854,84
E.SaktiX3,103,033,09
R.Gustafsson3,453,353,463,69
L.Stenborg4,064,084,103,93
F.Sandin3,202,94X3,32
S.Lindblad3,703,713,863,89
J.Krook3,723,513,643,63
C.Sigvardsson4,164,174,184,26
H.Orestig3,943,693,754,22
H.Elfström3,343,463,403,52
S.Thompson4,214,094,134,33
W.Larsson Parsi2,933,103,073,01
E.Falk4,184,134,05X
E.Lingmert3,563,523,623,74
J.Andersson3,563,493,293,42
V.Nilsson3,383,403,433,24
T.Håkansson3,743,503,643,68
E.Thomesen4,054,084,07X
S.Provci3,583,683,563,50
M.Emilsson3,773,653,62X
S.Berkani4,26XXX
E.Amundin4,564,594,644,70
E.Oldin3,343,443,463,37
F.Luukkonen4,204,294,374,50
N.Garrote Khaldou3,553,763,663,67
O.Isberg3,503,683,873,78
R.Johansson3,48X4,024,10


F12 Kula2.0 kg
5 dec 
Sarah Berkani10SWEMalmö AI12,20    JK-rek pb   
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI10,84       
Clara Sigvardsson10SWEFIK Färjestaden9,17    pb   
Signe Lindblad10SWELaholm IF8,04       
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden7,69    pb   
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 047,57    pb   
Rebecka Johansson10SWEHabo Friidrott 047,47    pb   
Emma Falk10SWEIFK Göteborg7,20    pb   
Edita Sakti10SWEIFK Växjö7,01    pb   
10 Hedvig Elfström10SWELidköpings IS6,99    pb   
11 Julia Andersson10SWEGöteborgs KIK6,88       
12 Lova Rönnäs10SWEMölndals AIK6,80    pb   
13 Linnea Stenborg10SWELidköpings IS6,80    pb   
14 Ebba Oldin10SWEGöteborgs KIK6,73    pb   
15 Ellen Hedberg10SWEIFK Göteborg6,49       
16 Nahla Garrote Khaldoun10SWEGöteborgs KIK6,47    pb   
17 Thea Håkansson10SWEIF Kronan6,45    pb   
18 Felicia Sandin10SWEIFK Göteborg6,05    pb   
19 Enya Thomesen10DENSilkeborg AK-776,04       
20 Vilma Nilsson10SWEGöteborgs KIK6,00       
21 Ruth Gustafsson10SWEHabo Friidrott 045,99       
22 Molly Emilsson10SWEIFK Göteborg5,61       
23 Pauline Norén10SWEMölndals AIK5,50    pb   
24 Sarah Svartborn10SWEÖrgryte IS5,25       
25 Moa Palmgren10SWEIF Kronan5,16    pb   

1 2 3 4 5 6 
F.Sandin5,895,545,306,05
T.Håkansson6,206,456,255,85
M.Emilsson5,285,205,545,61
L.Rönnäs6,626,806,566,46
H.Orestig6,897,576,347,10
N.Garrote Khaldou6,196,476,186,33
S.Berkani12,2011,9911,8011,63
E.Oldin6,036,406,636,73
L.Stenborg6,146,456,326,80
R.Gustafsson5,995,725,045,55
S.Lindblad8,046,997,477,90
C.Sigvardsson8,669,178,128,19
R.Johansson6,747,197,157,47
E.Hedberg6,466,026,496,32
P.Norén4,924,875,505,04
E.Thomesen5,805,696,045,94
S.Svartborn5,154,71X5,25
V.Nilsson5,555,686,005,79
M.Söderlund Larss10,8410,2610,7310,53
J.Andersson6,396,126,885,61
M.Palmgren4,684,684,355,16
H.Elfström5,796,826,996,77
O.Isberg6,987,217,697,66
E.Sakti6,026,256,897,01
E.Falk7,20X6,807,13



F11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kg

F10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

Föreningspoäng
IFK Göteborg358,0
Mölndals AIK226,5
IFK Helsingborg167,0
Ullevi FK148,0
Lerum Friidrott128,0
IFK Växjö115,5
Sävedalens AIK103,0
Aalborg Atletik91,5
FIK Färjestaden84,5
10 Silkeborg AK-7783,5
11 Lidköpings IS80,5
12 Randers Atletik74,5
13 IK Orient71,5
14 Habo Friidrott 0456,0
15 IFK Halmstad54,0
 IF Kville54,0
17 Malmö AI53,5
18 Örgryte IS50,5
 Hälle IF50,0
20 IFK Lund49,0
21 IK Ymer47,5
22 Falkenbergs IK46,0
 Tyrving IL46,0
24 IF Kronan45,0
25 IF Rigor44,5
26 Istrums SK43,0
27 Göteborgs KIK33,0
28 Stenungsunds FI32,0
29 Laholm IF28,0
30 Kongahälla AIK27,0
 Turebergs FK27,0
32 Högby IF26,0
33 Motala AIF22,0
34 IK Sisu21,0
35 Varbergs GIF20,0
36 Linköpings GIF19,5
37 Bokenäs IF18,0
38 Brattås CK16,5
 Båstads GoIF16,0
40 Trollhättan FIK15,5
41 KA 2 IF13,0
 Dybvad IK13,0
43 Eslövs AI12,0
44 Tranås AIF11,0
45 Hönö IS10,0
46 IF Göta Karlstad5,0
 Spårvägens FK5,0
 Ystads IF5,0
 KFUM Örebro5,0
50 Stensjöns IF4,5
51 IFK Trelleborg4,5
52 Alingsås IF3,0
 IKHP Huskvarna3,0
54 Bohus IF1,5


© Track & Field, Christer Falk