RESULTAT
Kvilles Vårtävling 2022-05-14
Göteborg, Slottsskogsvallen
IF Kville
Uppdaterad: 2022-05-14 17:24


 
M 100m
Finalheat 1-2,014 maj 
Carl Narup98Ullevi FK11.151       
Shakeem Reid05Ullevi FK11.883       
Theodor Johner05Lerum Friidrott11.974    pb   
Jonas Gustén05Ullevi FK12.045       
Marcus Johansson05Ullevi FK12.346       

Finalheat 2-0,514 maj 
André Jackson02Ullevi FK11.572       
Hugo Tilldal05Ullevi FK12.357       
Charlie Wolschon05Ullevi FK12.508       
Måns Wessung05Ullevi FK13.089       


P14 80m
Final0,414 maj 
Algot Flodmark08IK Ymer10.37       
Hugo Andersson08Sävedalens AIK10.54       
Hjalmar Peixoto08IF Kville10.98       
Lucas Mori Glad08Majornas IK12.13       


P14 300m
Final14 maj 
Algot Flodmark08IK Ymer41.01       
Ida Ekengren08Mölndals AIK44.55        F14 1:a
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor46.28        P14 2:a
Anton Berggård08IF Kville48.38        P14 3:a
Lucas Mori Glad08Majornas IK51.35       


P14 800m
Final14 maj 
Leonie Algurén08Lerum Friidrott 2:36.10        F14 1:a
Tristan Widmark08Lerum Friidrott 2:38.05        P14 1:a
Ida Klingener08Lerum Friidrott 2:40.26        F14 2:a
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott 2:41.70        F14 3:a
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor 2:42.57        P14 2:a
Tilda Myrehag08IK Orient 2:46.83        F14 4:a
Theodor Ling08Majornas IKbröt        P14


P14 Höjd
14 maj 
Theodor Ling08Majornas IK115       

110115120
T.Lingooxxx


P14 Längd
14 maj 
Hjalmar Peixoto08IF Kville4,68       
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor4,25       
Theodor Ling08Majornas IK3,86       

1 2 3 4 5 6 
V.Folkseger DreikX4,253,94,060,63,884,0
H.Peixoto4,433,54,382,04,684,24,34-1,9
T.Ling3,861,92,860,03,372,6X


P14 Kula4.0 kg
14 maj 
Arman Kosovic08Sävedalens AIK10,61       
Hjalmar Peixoto08IF Kville9,33       
Anton Berggård08IF Kville8,88       
Elis Rosander08Sävedalens AIK8,23       

1 2 3 4 5 6 
E.Rosander8,117,107,138,23
A.BerggårdXX8,88X
A.KosovicX9,759,8910,61
H.Peixoto9,339,239,238,94


P13 60m
Finalheat 10,414 maj 
Eliah Pettersson09Sävedalens AIK 8.401    pb   
Per Josefsson09IF Kville 8.622    pb   
Ivar Gejke Wiksén09IF Kville 8.803    pb   
Jonathan Lindedahl09IF Kville 8.804    pb   
Justin Harwood09Ullevi FK 8.925       
Vincent Lindal09IF Kville 9.117    pb   

Finalheat 2-3,514 maj 
Samuel Alegria09IF Kville 8.986       
Ture Kristensson09Majornas IK 9.428       
Aston Södling09Majornas IK 9.459       
Linus Frisk09IF Kville 9.7410       
Frans Caisander09IF Kville 9.8611    pb   


P13 200m
Finalheat 11,014 maj 
Eliah Pettersson09Sävedalens AIK27.881    pb   
Ivar Gejke Wiksén09IF Kville28.222    pb   
Per Josefsson09IF Kville29.044    pb   
Jonathan Lindedahl09IF Kville29.705    pb   
Isac Gabrielsson09Lerum Friidrott30.547       
Linus Frisk09IF Kville31.408       

Finalheat 2-2,114 maj 
Samuel Alegria09IF Kville28.663       
Oskar Hallenbo09Lerum Friidrott30.076       
Frans Caisander09IF Kville32.569       
Oscar Ellis09IF Kville34.5810       
Melker Wahl09IF Kville35.5311       


P13 600m
Final14 maj 
Arvid Lindskog10IF Kville 1:54.50        P12 1:a
Hannes Svennblad10Bohus IF 1:58.43        P12 2:a
Oscar Wärn10Lerum Friidrott 1:59.59        P12 3:a
Oscar Dahl10IK Ymer 2:03.18        P12 4:a
Viktor Sigurdsson10IF Kville 2:10.14        P12 5_a
Oscar Ellis09IF Kville 2:13.57        P13 1:a
Arthur Jönrup10Majornas IK 2:13.63        P12 6:a
Melker Wahl09IF Kville 2:13.75        P13 2:a
Alvin Cederberg10IFK Göteborg 2:17.63        P12 7:a


P13 Höjd
14 maj 
Max Johansson09Ullevi FK145    pb   
Brian Posder09Mölndals AIK145    pb   
Ivar Gejke Wiksén09IF Kville143    pb   
Frans Caisander09IF Kville141    pb   
Noah Varkey09IF Kville139    pb   
Oscar Ellis09IF Kville128       

110115120124128131134137139141143145147
F.Caisanderoooooxoooxxoxxoxxx
O.Ellisoooooxxx
N.Varkey--o-ooooxxoxxx
M.Johansson---oooooooxoxoxxx
I.Gejke Wiksén--ooooooooxoxxx
B.Posder---ooooooxxoxxoxxoxxx


P13 Längdzon
14 maj 
Aston Södling09Majornas IK4,75       
Justin Harwood09Ullevi FK4,48       
Isac Gabrielsson09Lerum Friidrott4,45       
Oskar Hallenbo09Lerum Friidrott4,23       
Samuel Alegria09IF Kville4,23       
Ivar Gejke Wiksén09IF Kville4,23       
Brian Posder09Mölndals AIK4,08       
Oskar Jonsson09IF Kville3,14       
Oscar Ellis09IF Kville3,14       

1 2 3 4 5 6 
O.Jonsson2,01-1,03,03-3,13,14-13,03,001,2
I.Gejke Wiksén4,030,73,99-1,84,230,63,94-3,7
B.Posder3,71-2,33,54-3,74,080,24,07-0,4
O.Hallenbo4,230,14,170,44,10-1,34,12-1,6
I.Gabrielsson4,12-1,34,00-2,44,380,04,45-0,5
A.Södling4,33-0,14,140,04,751,24,31-2,8
O.Ellis2,75-1,03,14-0,52,811,42,38-1,7
J.Harwood4,36-2,24,34-1,54,460,04,480,0
S.Alegria4,232,44,07-0,4,000,04,021,5


P13 Kula3.0 kg
14 maj 
Noah Varkey09IF Kville7,90       
Linus Frisk09IF Kville7,19       
Melker Wahl09IF Kville5,73       

1 2 3 4 5 6 
M.Wahl0,535,345,615,73
L.Frisk0,696,667,196,45
N.Varkey7,537,497,857,90


P12 60m
Finalheat 1-3,014 maj 
Svante Fernström10Mölndals AIK 9.011       
Kevin Fatty10Lerum Friidrott 9.344    pb   
Måns Eliasson10IF Kville 9.655    pb   
Oscar Blomqvist10Mölndals AIK 9.778    pb   
Arvid Lindskog10IF Kville 9.919       
Neo Bersell10Mölndals AIK10.1712    pb   
Viktor Sigurdsson10IF Kville10.3113       
Albert Hanberger10IF Kville11.0716       

Finalheat 2-2,514 maj 
Theo Mjörnvik10Mölndals AIK 9.052       
Oscar Dahl10IK Ymer 9.333       
Wilhelm Edlander10Lerum Friidrott 9.696       
Hannes Svennblad10Bohus IF 9.707       
Georg Thomsson10Sävedalens AIK 9.9110       
Leo Lundgren10Lerum Friidrott10.0011       
Olle Avisell Hagby10IF Kville10.5714       
Liam Pettersson10Bohus IF10.8215       


P12 200m
Final-3,514 maj 
Svante Fernström10Mölndals AIK28.89    pb   
Kevin Fatty10Lerum Friidrott31.48       
Måns Eliasson10IF Kville31.50    pb   
Wilhelm Edlander10Lerum Friidrott31.81       
Adam Friberg10IK Ymer32.31       
Arthur Jönrup10Majornas IK32.44    sb   
Alvin Cederberg10IFK Göteborg34.30       


P12 Höjd
14 maj 
Espen Robinson10Mölndals AIK135       
Adam Friberg10IK Ymer128       
Theo Mjörnvik10Mölndals AIK124       
Hannes Svennblad10Bohus IF120    pb   
Kevin Fatty10Lerum Friidrott115       
Viktor Sigurdsson10IF Kville110    pb   

100105110115120124128131135140
A.Fribergooooooxoxxx
T.Mjörnvik--oooxxoxxx
H.Svennblad-oooxxoxxx
E.Robinson----oooooxxx
K.Fatty--ooxxx
V.Sigurdssonoooxxx


P12 Längdzon
14 maj 
Oscar Dahl10IK Ymer4,31       
Espen Robinson10Mölndals AIK4,19       
Wilhelm Edlander10Lerum Friidrott4,08       
Oscar Blomqvist10Mölndals AIK3,93       
Neo Bersell10Mölndals AIK3,90       
Kevin Fatty10Lerum Friidrott3,86       
Arvid Lindskog10IF Kville3,70       
Hannes Svennblad10Bohus IF3,68       
Adam Friberg10IK Ymer3,58       
10 Leo Lundgren10Lerum Friidrott3,57       
11 Georg Thomsson10Sävedalens AIK3,53       
12 Adam Hadad10Majornas IK3,39       
13 Albert Hanberger10IF Kville3,22       
14 Liam Pettersson10Bohus IF3,15       

1 2 3 4 5 6 
A.Friberg3,29-1,03,30-0,43,57-1,03,58-2,6
K.Fatty3,690,53,72-0,23,86-0,23,720,0
E.RobinsonX3,94-1,34,110,04,19-0,1
G.Thomsson3,49-0,23,370,03,44-0,23,53-0,7
L.Pettersson3,15-1,73,110,22,950,03,08-0,8
A.Hanberger3,22-0,12,45-1,73,040,12,990,0
W.Edlander3,84-1,73,760,53,97-2,84,080,0
O.Blomqvist3,930,33,930,03,890,2X
A.Hadad3,390,43,12-1,22,90-1,13,14-1,7
A.Lindskog3,70-0,33,50-0,1X3,63-1,2
H.Svennblad3,57-3,53,68-1,33,51-0,43,60-0,3
N.Bersell3,90-3,03,76-1,03,88-1,93,541,4
L.Lundgren3,570,13,561,03,421,33,19-1,2
O.Dahl3,930,53,85-054,31-1,83,79-1,5


P12 Kula3.0 kg
14 maj 
Kevin Fatty10Lerum Friidrott8,30       
Wilhelm Edlander10Lerum Friidrott7,89       
Leo Lundgren10Lerum Friidrott7,19       
Ludvig Antonsson10Sävedalens AIK6,71       
Adam Hadad10Majornas IK6,39       
Måns Eliasson10IF Kville6,25       
Liam Pettersson10Bohus IF6,07       
Ville Suomela10IF Kville5,98       
Georg Thomsson10Sävedalens AIK5,80       
10 Olle Avisell Hagby10IF Kville5,35       

1 2 3 4 5 6 
G.Thomsson5,355,805,395,56
L.Antonsson6,716,536,476,41
W.Edlander7,387,197,087,89
L.Pettersson5,665,616,076,04
O.Avisell Hagby5,354,954,925,09
V.Suomela5,825,225,985,66
M.Eliasson6,065,876,255,61
K.Fatty7,708,308,218,05
L.Lundgren7,007,196,816,70
A.Hadad5,796,115,616,39


P11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 200mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 200mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

P10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P10 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P9 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P9 400mResultatet publiceras inte på Internet.

P9 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P9 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P8 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P8 400mResultatet publiceras inte på Internet.

P8 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P8 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

K 100m
Finalheat 10,414 maj 
Mary Harwood07Ullevi FK13.471       
Nora Jolbäck04Ullevi FK13.502       
Bella Wennbom07Ullevi FK13.894       
Filippa Couture05Ullevi FK14.078       
Johanna Gustén07Ullevi FK14.599       

Finalheat 2-1,514 maj 
Elsa Heyden06Ullevi FK13.603       
Corinne Danielsson05Ullevi FK14.025    pb   
Ester Schenk04Ullevi FK14.066       
Jeriel Kabongo05Ullevi FK14.077       
Helena Ephraim05Ullevi FK14.6710       


F14 80m
Final0,014 maj 
Elvira Halldén Thulander08IFK Göteborg11.72       
Alva Wennbom08Ullevi FK11.84       
Emelie Mellgren08Ullevi FK11.98       
Lina Ulmstedt08IFK Göteborg12.13       
Lovisa Kågebäck08Ullevi FK12.69       


F14 Höjd
14 maj 
Emilia Wåhlberg08IF Rigor143       
Ida Nyman08Ullevi FK128    pb   
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott128    pb   

110115120124128131134137139141143145
L.Hammarberg-ooxxooxxx
E.Wåhlberg----oooxoxoxoxoxxx
I.Nymanoooooxxx


F14 Längd
14 maj 
Ida Klingener08Lerum Friidrott4,32       
Emilia Wåhlberg08IF Rigor4,29       
Leonie Algurén08Lerum Friidrott4,29       
Matilda Persson08IF Kville4,08       
Lina Ulmstedt08IFK Göteborg3,99       
Elvira Halldén Thulander08IFK Göteborg3,85       
Lovisa Kågebäck08Ullevi FK3,84       
Emelie Mellgren08Ullevi FK3,61       
10 Ida Nyman08Ullevi FK3,50       
Tuva Isaksson08IF KvilleX       

1 2 3 4 5 6 
L.Algurén4,292,64,220,74,271,94,221,7
M.Persson3,892,24,083,43,72-0,43,911,9
I.Klingener4,133,8X3,402,34,323,3
L.UlmstedtX3,901,43,970,63,992,0
L.Kågebäck3,842,8X3792,603760,60
E.MellgrenX3,611,8X3,390,2
T.IsakssonXXXX
E.Wåhlberg4,291,54,290,03,262,33,461,5
I.Nyman3,481,1X3,503,3X
E.Halldén Thuland3,030,73,852,4XX


F14 Kula3.0 kg
14 maj 
Klara Petersson08Lerum Friidrott10,29       
Emilia Wåhlberg08IF Rigor8,62       
Tuva Isaksson08IF Kville8,15       
Stella Bengtsson08IF Kville7,91       
Matilda Persson08IF Kville7,48       
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott5,68       
Ida Nyman08Ullevi FK5,62       

1 2 3 4 5 6 
I.Nyman4,134,615,624,90
M.Persson6,626,896,637,48
E.Wåhlberg7,667,988,627,95
T.Isaksson7,117,648,158,06
L.Hammarberg5,685,515,57X
K.Petersson10,149,79X10,29
S.Bengtsson0,787,037,537,91


F13 60m
Finalheat 10,014 maj 
Saga Drottz09IK Orient 8.451    pb   
Alva Eurenius09IK Orient 8.802    pb   
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott 8.843    pb   
Jezania Kabongo09Ullevi FK 8.944    pb   
Ella Gross09Mölndals AIK 9.145    pb   
Isabella Jakobsson09Bohus IF 9.277    pb   
Ella Jarenskog09Lerum Friidrott 9.5410       
Celinn Ho09IK Orient10.5915       

Finalheat 20,014 maj 
Ida Lindstrand09Lerum Friidrott 9.246    pb   
Esther Modig09Lerum Friidrott 9.298       
Alva Sjöberg09Kongahälla AIK 9.339       
Julia Ordéus09Mölndals AIK 9.8111    pb   
Lovisa Dahlgren09IF Kville10.0012       
Madicken Westling09Mölndals AIK10.1013       
Nora Zimmerman09IF Kville10.4214       
Vera Fagerström09Mölndals AIK10.7516       


F13 200m
Final-3,014 maj 
Alva Eurenius09IK Orient30.25       
Emma Reuterberg09IK Orient31.19       
Alva Sjöberg09Kongahälla AIK32.01       
Isabella Jakobsson09Bohus IF32.50       
Saga Drottz09IK Orientej start       


F13 600m
Final14 maj 
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK 1:51.96        F12 1:a
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg 1:53.38        F13 1:a
Sara Capkova10Sävedalens AIK 2:01.21        F12 2:a
Hanna Salberg09Mölndals AIK 2:02.42        F13 2:a
Ida Lindstrand09Lerum Friidrott 2:08.89        F13 3:a
Lykke Nyström10IFK Göteborg 2:09.54        F12 3:a
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK 2:09.82        F12 4:a
Signe Provci10IFK Göteborg 2:12.48        F12 5:a
Annie Åsberg10IFK Göteborgej start        F12


F13 Höjd
14 maj 
Saga Drottz09IK Orient145       
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott141    pb   
Emma Reuterberg09IK Orient141       
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg134       
Ella Gross09Mölndals AIK131    pb   
Izabella Kullberg09IF Kville128       
Lovisa Strandberg09IF Kville120       
Olivia Eliasson09IF Kville115       

100105110115120124128131134137139141143145150
O.Eliassonooooxxx
S.Drottz---------oooxoxoxxx
A.Ringfeldt-----ooooxxx
E.Gross---oooxoxoxxx
I.Kullbergoo-oooxoxxx
E.Reuterberg------oxooooxoxxx
I.Ryttberg-----ooooxoxooxxx
L.Strandbergoo-xoox-


F13 Längdzon
14 maj 
Saga Drottz09IK Orient5,00       
Emma Reuterberg09IK Orient4,38       
Jezania Kabongo09Ullevi FK4,30       
Ella Jarenskog09Lerum Friidrott4,17       
Lisa Högberg09Mölndals AIK4,12       
Esther Modig09Lerum Friidrott4,11       
Molly Hallberg09Mölndals AIK4,08       
Alva Sjöberg09Kongahälla AIK3,97       
Hanna Salberg09Mölndals AIK3,73       
10 Vera Liøkel09Lerum Friidrott3,58       
11 Vera Fagerström09Mölndals AIK3,42       
12 Celinn Ho09IK Orient3,35       
13 Izabella Kullberg09IF Kville3,23       
14 Nora Zimmerman09IF Kville3,14       
15 Lovisa Strandberg09IF Kville2,60       

1 2 3 4 5 6 
N.Zimmerman2,95-0,23,13-0,93,14-1,0
A.Sjöberg3,95-0,63,77-2,83,96-0,33,971,7
V.Liøkel3,400,03,31-2,33,52-2,33,580,0
C.Ho2,871,23,260,43,35-2,33,170,0
E.Modig3,830,33,951,14,05-0,94,110,0
L.Högberg4,12-1,43,750,53,752,03,67-0,1
L.Strandberg2,511,3X2,601,52,39-2,4
E.Reuterberg4,22-1,64,12-0,44,181,14,38-1,1
J.Kabongo4,18-0,84,30-1,3X3,97-1,0
M.Hallberg4,02-1,33,950,34,02-0,64,08-2,3
V.Fagerström3,33-1,23,421,33,27-1,63,33-1,7
H.Salberg3,730,03,540,33,56-1,33,671,5
E.Jarenskog3,861,23,870,34,09-0,54,17-1,4
I.Kullberg3,11-2,73,230,0XX
S.Drottz4,86-1,75,000,94,890,74,7300


F13 Kula2.0 kg
14 maj 
Ella Jarenskog09Lerum Friidrott9,90       
Emma Reuterberg09IK Orient9,30       
Ingrid Annmark09Mölndals AIK9,23       
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott8,88       
Alva Eurenius09IK Orient8,46       
Julia Ordéus09Mölndals AIK8,31       
Madicken Westling09Mölndals AIK8,31       
Esther Modig09Lerum Friidrott7,92       
Vera Liøkel09Lerum Friidrott7,56       
10 Olivia Eliasson09IF Kville6,42       
11 Izabella Kullberg09IF Kville5,96       
12 Nora Zimmerman09IF Kville5,60       
13 Lovisa Strandberg09IF Kville5,42       

1 2 3 4 5 6 
M.Westling8,317,817,207,22
E.Modig7,606,917,926,72
I.Annmark9,238,858,739,07
L.Strandberg5,065,165,425,08
I.Ryttberg8,888,798,258,46
A.Eurenius7,838,287,998,46
E.Jarenskog9,629,759,908,93
O.Eliasson6,416,036,425,71
J.Ordéus7,938,188,258,31
E.Reuterberg9,229,149,309,12
N.Zimmerman5,385,605,045,38
I.Kullberg5,965,595,205,38
V.Liøkel7,56X6,706,55


F12 60m
Finalheat 10,014 maj 
Alysia Mohalland10IFK Göteborg 8.481    pb   
Elin Amundin10Ullevi FK 8.652    pb   
Maja Karlsson10IK Orient 8.943    pb   
Nicoline Barenfeld10Sävedalens AIK 9.125    sb   
Lykke Nyström10IFK Göteborg 9.136    pb   
Ida Fernqvist10Sävedalens AIK 9.558    sb   

Finalheat 2-2,914 maj 
Maja Farnebo10Majornas IK 8.984       
Stella Hagberg10IK Orient 9.7110       
Molly Emilsson10IFK Göteborg 9.7411       
Annie Åsberg10IFK Göteborg 9.8412       
Novali Gustafsson10Brattås CK 9.8914       
Livia Drougge10IF Kville11.0018       
Sukai Njie12IF Kville12.1120       

Finalheat 3-1,814 maj 
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK 9.327       
Alma Liljegren10IF Kville 9.589       
Signe Folke10IK Ymer 9.8613       
Emilia Jensen10IK Ymer10.0615       
Elsa Andersson10IF Kville10.3216       
Molly Eriksson10IF Kville10.8517       
Signe Alexandersson10IFK Göteborg11.0519       


F12 200m
Finalheat 1-1,914 maj 
Maja Karlsson10IK Orient29.652    pb   
Elin Amundin10Ullevi FK30.333    pb   
Maja Farnebo10Majornas IK31.425    sb   
Elsa Andersson10IF Kville33.858    pb   
Stina Lindhe Hemming10Majornas IK33.989       

Finalheat 20,714 maj 
Alysia Mohalland10IFK Göteborg28.201       
Lykke Nyström10IFK Göteborg31.284       
Nicoline Barenfeld10Sävedalens AIK31.736       
Alma Liljegren10IF Kville32.237    pb   
Thelma Johansson10IF Kville34.4910       


F12 Höjd
14 maj 
Novali Gustafsson10Brattås CK140       
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK134       
Alma Liljegren10IF Kville128       
Annie Åsberg10IFK Göteborg124    pb   
Nicoline Barenfeld10Sävedalens AIK124       
Molly Tyllander10IK Ymer124    sb   
Lykke Nyström10IFK Göteborg124    pb   
Maja Kolmodin10IF Kville120       
Livia Drougge10IF Kville115    pb   
10 Sara Capkova10Sävedalens AIK115       
11 Ida Fernqvist10Sävedalens AIK110       
12 Stina Lindhe Hemming10Majornas IK110       
13 Johanna Nilsson10IF Kville110       
14 Ellen Stolt Perlbo10IFK Göteborg110    sb   

100105110115120124128131134137140142
M.Kolmodinooooxxoxxx
A.Åsbergooooooxxx
A.Liljegrenoooooxxooxxx
E.Stolt Perlbooxoxxoxxx
N.Barenfeldoooooxoxxx
S.Capkovaoooxoxxx
L.Drouggeooooxxx
I.Fernqvistoooxxx
L.Nyströmxooooxxoxxx
E.Andersson Brown--ooxoxoxoooxxx
S.Lindhe Hemmingooxoxx-
N.Gustafsson-----oooooxoxxx
J.Nilssonxxoxoxoxxx
M.Tyllander--ooxoxxoxxx


F12 Längdzon
14 maj 
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK4,82       
Elin Amundin10Ullevi FK4,69       
Lykke Nyström10IFK Göteborg4,34       
Maja Farnebo10Majornas IK4,30       
Maja Karlsson10IK Orient4,19       
Molly Emilsson10IFK Göteborg4,09       
Novali Gustafsson10Brattås CK3,96       
Ida Fernqvist10Sävedalens AIK3,93       
Signe Provci10IFK Göteborg3,79       
10 Sara Capkova10Sävedalens AIK3,74       
11 Ellen Stolt Perlbo10IFK Göteborg3,74       
12 Stella Hagberg10IK Orient3,70       
13 Stina Lindhe Hemming10Majornas IK3,65       
14 Signe Folke10IK Ymer3,63       
15 Maja Kolmodin10IF Kville3,62       
16 Molly Tyllander10IK Ymer3,61       
17 Gry Zackrisson10Majornas IK3,60       
18 Johanna Nilsson10IF Kville3,55       
19 Signe Alexandersson10IFK Göteborg3,42       
20 Emilia Jensen10IK Ymer3,40       
21 Annie Åsberg10IFK Göteborg3,39       
22 Lava Warberg10Lerum Friidrott3,23       
23 Tuva Reuthammar12IF Kville2,92       

1 2 3 4 5 6 
M.Emilsson4,09-0,84,020,63,810,83,892,6
S.Hagberg3,42-1,43,700,03,59-0,73,67-1,1
F.Luukkonen4,740,04,680,04,780,04,821,6
G.Zackrisson3,601,83,471,53,500,73,521,6
N.Gustafsson3,87-0,23,961,53,911,23,921,3
L.NyströmX4,343,0X4,060,6
S.Provci3,790,53,640,83,581,53,57-1,0
M.Karlsson4,121,64,19-0,9X3,933,2
E.Jensen3,400,13,351,93,171,93,280,7
M.Farnebo4,010,04,141,54,301,34,20-1,8
T.Reuthammar2,86-2,72,80-1,02,923,22,843,2
L.Warberg3,23-0,4XXX
A.Åsberg3,37-2,43,39-0,33,000,72,921,9
S.Folke3,41-2,43,631,63,621,43,571,2
S.Capkova3,741,2XX3,6903
M.Kolmodin3,620,63,432,43,521,03,47-3,4
E.Amundin4,691,44,52-1,44,501,44,692,9
M.Tyllander3,611,03,290,03,221,4X
S.Alexandersson3,421,73,2903,221,4X
S.Lindhe Hemming3,651,33,292,13,43-0,73,151,8
I.Fernqvist3,85-2,23,931,33,841,63,601,8
J.Nilsson3,400,13,553,13,501,93,22-0,9
E.Stolt PerlboX3,743,23,663,23,481,2


F12 Kula2.0 kg
14 maj 
Novali Gustafsson10Brattås CK7,46       
Stella Hagberg10IK Orient6,46       
Maja Karlsson10IK Orient6,12       
Molly Emilsson10IFK Göteborg5,90       
Linn Karlsson10IF Kville5,77       
Selma Häger10IF Kville5,69       
Juni De Masi Esaiasson10IF Kville5,60       
Maja Kolmodin10IF Kville5,37       
Signe Alexandersson10IFK Göteborg4,65       

1 2 3 4 5 6 
S.Alexandersson4,653,54XX
N.Gustafsson6,345,60X7,46
J.De Masi Esaiass5,605,524,904,25
L.Karlsson5,774,805,165,14
M.Emilsson5,905,61XX
M.Kolmodin4,825,045,374,22
S.Hagberg5,745,616,465,36
S.Häger4,724,575,695,05
M.Karlsson5,335,425,646,12


F11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 200mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

F10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 200mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

F10 Längdzon

F10 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

F9 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F9 400mResultatet publiceras inte på Internet.

F9 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F9 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

F8 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F8 400mResultatet publiceras inte på Internet.

F8 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F8 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

F7 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk